Borsa

Re-Pie Portföy’den ikinci unicorn yatırımı

Re-Pie Portföy, ortalarında Blackrock, Silverlake ve Blackstone üzere küresel fonların olduğu Carbon Health’in yatırımcıları ortasına dahil oldu. Re-Pie Portföy bu yatırımını, Inofab Health şirketindeki 7,5 milyon dolarlık payını Carbon Health payları ile swap ederek gerçekleştirdi. Getir, Colendi, EasyCep ve Binbin üzere teşebbüslere yatırım yapan Re-Pie Portföy, böylelikle portföyüne bir unicorn şirket daha eklemiş oldu.

350 milyon dolar yatırım almıştı

2015 yılında, kaliteli sıhhat hizmetlerini herkes için daha erişilebilir hale getirmek maksadıyla Eren Bali tarafından kurulan Carbon Health, 100’ün üzerinde kliniği ve dijital altyapısı ile ABD’de sıhhat dalında faaliyet gösteriyor. Online ve yüz yüze randevular, zihinsel sıhhat hizmetleri ve acil bakım hizmetleri ile hastalarına kaliteli ve ulaşılabilir sıhhat hizmetleri sağlayan Carbon Health, Temmuz 2021’de 3,2 milyar dolar değerleme üzerinden 350 milyon dolar yatırım aldı.

Re-Pie Portföy İdare Konseyi Lideri Dr. Emre Çamlıbel, “Sağlık teknolojileri alanındaki yatırımımız Inofab’ı Carbon Health düzeyine çıkararak yatırımcılarımıza sunduk. Carbon Health’in decacorn düzeyine ulaşan ikinci yatırımımız olmasını bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.