Borsa

Promoseed Biyoteknoloji, bir yılın akabinde tekrar fonlamaya sunuldu

Türkiye’nin yatırım ve fonlama merkezi fonbulucu, geçtiğimiz yıl ülkemizin birinci dayalı kitle fonlama kampanyası unvanıyla yatırımcılarla buluşturduğu Promoseed Biyoteknoloji A.Ş.’nin ikinci defa yatırım çeşidine çıktığını duyurdu. Tarım bölümündeki dışa bağımlı yüksek teknolojik eserleri %100 yerli ve ülkemiz kurallarına uygun olarak üreterek tarım girdilerinde önemli bir azalış sağlamak ve üretim verimliliği arttırmak üzere faaliyet gösteren Promoseed Biyoteknoloji A.Ş., Akıllı Bakteri Teknolojisi eseriyle çıktığı birinci yatırım çeşidinde süratli bir muvaffakiyet yakalayarak çok kısa müddette hedeflenenin iki katı oranında fona ulaşmıştı. Şirket, 60 gün planlanmasına karşın yalnızca 16 gün yayında kalarak fonlanmış, 291 yatırımcıdan toplam 417 bin 325 TL talep toplamıştı. Bu talebin %12,06’sı dokuz farklı kurumsal yatırımcıdan gelirken kampanyaya ortalama yatırım fiyatı 1 milyon 216 bin TL olarak gerçekleşmişti.

Birinci dokuz günde 1000’den fazla yatırımcıdan toplamda 3 milyon TL fon topladı

11 Mayıs 2022’de başlayan ve 10 Temmuz 2022’ye kadar devam edecek ikinci çeşitte şirket hisselerinin %18’inin arzıyla 6 milyon TL finansmana ulaşmayı hedefleyen Promoseed, fonlamanın dokuzuncu gününde amacını yarıladı. 60 günlük yasal müddetin birinci günlerinde 3 milyon TL toplayarak planlanan fonlamanın %50’sine ulaşan Promoseed Biyoteknoloji A.Ş.’ye 34’ü nitelikli olmak üzere en az 1060 yatırımcı yatırım yaptı. Promoseed’in başarılı olması halinde elde edilecek fonun sermayeye ilavesiyle, birinci yatırım çeşidine katılan 291 yatırımcının yaklaşık %1100 oranında bedelsiz hisse elde edeceği fonlamaya https://fnb.lc/promoseed2 linki üzerinden iştirak sağlanabiliyor. Kampanyaya dahil olmak isteyen kişisel ve kurumsal yatırımcılar, bütçelerine uygun oranlardaki yatırımlarla teşebbüs şirketinden hisse pay alabiliyor.

Ziraî üretim randımanını yaklaşık %20 oranında artıracak

2008 yılından bu yana tarım odağında bakteriler üzerinde bilimsel çalışmalar yürüten Promoseed Biyoteknoloji A.Ş., kendi alanında on yılı aşkın deneyime sahip bilim adamları, teknoloji uzmanları ve teşebbüsçüler tarafından kurulmuş biyoteknolojik eserler geliştiren ve üreten üniversite odaklı bir oluşum. Tarım kesimindeki dışa bağımlı yüksek teknolojik eserleri yerli ve ülkemiz kurallarına uygun olarak üreten şirket, geliştirdiği Akıllı Bakteri Teknolojisi sayesinde tarım girdilerinde önemli bir azalış sağlamak, üretim ve verimliliği arttırmak için çalışıyor.

Faaliyetlerine Erciyes Teknopark’ta devam eden şirketin Bac-OMET ve Bac-IMET olarak iki ana kümeye ayrılan eserleri, 10 yılı aşan bilimsel araştırmalar sonucu geliştirildi. Üretim için gerekli tüm müsaadeleri alınan teknolojinin patent başvurusu da tamamlanmış durumda. Ziraî üretim randımanını yaklaşık %20 oranında artırabilecek farklı eserler için Tarım Orman Bakanlığından şu anda 6 eser için lisans ve tescil dokümanlarını alarak üretim etabına geçen Promoseed Biyoteknoloji A.Ş.’nin biyoteknolojik eserleri, bitki büyümesi teşvikine, ziyanlı böceklerin denetimine ve mantar hastalıklarının engellenmesine yardımcı oluyor.

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.