Kripto Para

Piyasada İz Bırakan Analist, Altın Fiyatı Hedeflerini Verdi!

Altın fiyatı enflasyon endişeleri eşliğinde artış görüyor. Kıymetli metaller, yükselen küresel fiyat enflasyonuna ilişkin artan endişelerin yanı sıra şu anda yürürlükte olan bazı jeopolitik gelişmelerin ortasında alım ilgisi görüyor. Şubat altın vadeli işlemleri en son 7.20 dolar artışla 1.819.70 dolardan işlem görüyordu. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Altın fiyatı ve jeopolitik faktörler

Küresel borsalar bir gecede zayıfladı. ABD hisse senedi endeksleri, Salı günü yaşanan güçlü kayıpların ardından New York günü seansı başladığında biraz daha yüksek açılışlara işaret ediyor. Riskten kaçınma hafta ortasında yükseliyor. Biden Yönetimi, Rusya‘nın Ukrayna’yı işgal etmenin eşiğinde olabileceğini düşündüğünü söyledi. Kuzey Kore yeniden füze denemeleri yapıyor ve teröristler birkaç gün önce Birleşik Arap Emirlikleri’ne insansız hava araçlarıyla saldırdı. Ve tahvil getirileri, artan enflasyon endişeleriyle yükseliyor. Gecelik haberlerde, tüketici fiyat endeksinin Aralık ayında yıllık %5.4 artmasıyla Birleşik Krallık enflasyonu 30 yılın en yüksek seviyesine yükseldi. Bugün önemli dış piyasalarda ham petrol fiyatları yedi yılın en yüksek seviyesinde ve varil başına 86.50 dolar civarında işlem görüyor. ABD doları endeksi bugün erken saatlerde zayıf. ABD Hazine 10 yıllık tahvil getirisi şu anda %1.89 getiriyor.

Teknik olarak, Şubat vadeli altın boğaları, günlük çubuk grafikte yer alan bir fiyat artış trendi arasında genel kısa vadeli teknik avantaja sahip. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Şubat vadeli kontratlarını 1.850,00 dolar seviyesindeki sağlam direncin üzerinde kapatmak. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını Ocak ayının düşüğü 1.781 dolarda sağlam teknik desteğin altına itiyor. İlk direnç bu haftanın yükseği 1.822.90 da ve ardından Ocak’ın yükseği 1.833.00 dolarda görülüyor. İlk destek gecenin en düşük seviyesi olan 1.809.00 dolarda ve ardından 1.800.00 dolarda görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.