Kripto Para

Öngörüleri Çıkan 2 Metrik, Bitcoin’in Sıradaki Adımını Belirledi!

Kripto piyasası hala baskı altındayken, Bitcoin fiyatı kritik 30.000 dolar düzeyinin altına düşmeye devam ediyor. Bununla birlikte, S2F modelinin mucidi PlanB, ayı piyasasının neredeyse bittiğini sav ediyor. İşte öngörüleri çıkan 2 metrik ve fiyat tahminleri…

Bitcoin (BTC), tarihi bilgilere nazaran yükselebileceği bölgede süreç görüyor

Rekt Capital lakaplı kripto analisti, yakın tarihli tahlillerinde, BTC’nin RSI datalarının tarihi olarak bir sıçrama olabileceğine işaret eden düzeylere ulaştığını söylüyor:

BTC’nin Mart 2020 düzeylerine ulaşan RSI endeksi, BTC tabanının çok yakın olması için en âlâ senaryoyu temsil ediyor. Bununla birlikte, RSI düzeyleri 2015 ve 2018’de çok daha düşük bir düşüşle ayı piyasasının tabanına ulaştı. RSI düzeyleri düşerse, siyah yüksek düşük bir geri dönüş noktası olabilir.

RSI, makul bir vakit diliminde çok satılıp satılmadığını yahut çok satın alındığını belirlemek için son fiyatları ölçen bir momentum indikatörüdür. Analiste nazaran, Bitcoin’in RSI düzeyi şu anda yakın olduğu bölgeye evvelki üç düşüşünde, bir toparlanmayı ateşleyen bir ayı piyasası tabanı bulundu.

S2F modelinin mucidi PlanB, ayı piyasasının neredeyse bittiğini argüman ediyor

Sıradaki analist PlanB, Bitcoin hakkında epeyce optimist. Tanınan on-chain analist kısa mühlet evvel BTC fiyatının bir sonraki boğa piyasası için yeni bir taban oluşturduğunu söylüyor. BTC trendi bu hafta PlanB varsayımlarına nazaran hareket etti, fiyat 28.500 dolar düzeyine yakın bir düşüş yaşadı.

Artık, PlanB bir tweet’te ayı piyasasının neredeyse bittiğini ve fiyatın tekrar yükselmeye başlaması gerektiğini bildiriyor. Mevcut düzeylerdeki RPMA ve RSI’nin Bitcoin için bir taban önerdiğine inanıyor. Fakat, bir sıçrama görmemiz 6-9 ay (2014 ve 2018/19 gibi) yahut 1-2 ay (2011 ve 2020 gibi) olabilir. Şu anda, Bitcoin 30.000 dolar düzeyinin yakınında yatay hareket ediyor.

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız PlanB ayrıyeten, ABD pay senedi piyasası ile Bitcoin, bilhassa S&P 500 ve Bitcoin ortasında bir korelasyon paylaştı. Hem pay senedi piyasası hem de Bitcoin, Kasım 2021’den bu yana düşüş yaşadı. Bu ortada, S&P 500 yaklaşık %20’lik bir düşüş yaşadığı için ayı piyasasında. Analistler, mevcut fiyatta Bitcoin birikiminin uzun vadeli yatırımcılara daha fazla getiri sağlayabileceğine inanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.