Kripto Para

Öngörüleri Çıkan 2 İsim: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Bitcoin (BTC), madenciliğiyle ilgili eleştirilerin (ve Çin baskısının) eşliğinde Tesla’nın ödeme yöntemi listesinden çıktıktan sonra Nisan ayından Haziran’a kadar düşüşteydi. Mevcut seviyelerde, 40 bin doları direnç olarak test ettiğimiz Haziran ayının son günlerindeyiz. Tahminlerini almak üzere iki tecrübeli analistin güncel Bitcoin fiyat tahminlerine bakalım. Youtube’tan Tone Vays ve Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in analizlerini inceliyoruz.

Tone Vays, %50 düşüşe rağmen yükselişte olduğumuzu düşünüyor

Tecrübeli trader Tone Vays ile başlayalım. Analist, BTC’nin Aralık ayında 7.000 doların altına düşeceğini doğru öngörmüştü. En son analizlerinde Vays, BTC’nin ATH fiyatı 69.000 dolardan yarı yarıya düşmesine rağmen yükselişini sürdürdüğünü söylüyor. Analist, Bitcoin’e hala yükseliş yönünde önyargılı olduğunu ve henüz ayı bölgesine girmediğini açıklıyor:

Özellikle konsolidasyon ortamında HH ve HL seviyeleriyle yükseliş bekliyorum. Bu yüzden bir ayı piyasası olduğunu kabul etmem için 28.805 doları kırması gerekiyor.

Vays ayrıca, Bitcoin’in temel bir perspektiften hala yükseliş ortamında olduğuna inanmasının birkaç temel nedenini de belirtiyor:

Katlanarak arttığımızda, ayı piyasasının başlangıcı demek daha kolay. Katlanarak yükselmediğinizde ve mutlak olarak (BTC rallisi 3.700 dolardan 64.000 dolara) boğa görünüyor, ancak yüzde cinsinden değil. Ve ayrıca genel ortamda neler olup bittiğine bağlı değil. MicroStrategy giriyor. Tesla giriyor. El Salvador rezerv para birimi olarak kabul ediyor. Bunlar çok boğa makro işaretleriydi.

Tecrübeli analist ayrıca, Bitcoin’in yüksek zaman dilimindeki piyasa yapısının yükselişini sürdürdüğünü ve BTC’nin sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesini çıkarmasını beklediğini söylüyor:

Her zaman, önceki ATH’nin kırılmasının bizi 100.000 dolara geri getireceğine bahse girerim. Bu bahsi her zaman yapacağım.

BitMEX CEO’su Bitcoin (BTC)’in için çok önemli seviyeyi belirledi

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in isabetli Bitcoin fiyat tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Bugün erken saatlerde Hayes, Bitcoin’in kısa bir süre 33.000 dolar seviyesinin altına düşmesine rağmen henüz dibi görmediğini söyledi. Hayes, Bitcoin’in henüz Haziran ayının yerel dip seviyesi 28.500 doları yeniden test etmediğini paylaşıyor. Bu desteğin korunmaması, 20.000 ila 28.500 dolar aralığında hızlı bir düşüşe neden olabilir. Ardından, sırasıyla 20.000 doların ve 1.400 doların altına düşerse, Bitcoin ve Ethereum için işlerin gerçekten çirkinleşeceğini tahmin ediyor. Ahyes’e göre bunlar, Ocak 2018’e kadar süren önceki boğa piyasası döngüsü sırasında ulaşılan en büyük iki kripto para biriminin zirveleriydi:

Bitcoin’in 2017 ve Ether’in 2018 önceki ATH’lerinden herhangi biri (sırasıyla 20.000 dolar ve 1.400 dolar) günlük bir mumda ihlal edilirse, bunu düşünmek bile istemiyorum.

  • Bununla birlikte Hayes, 30.000 dolar seviyesinin tutabileceğini de göz ardı etmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.