Alt Coinler

Önemli Gelişme: Coinbase, Bu Altcoin’leri Listeleyebilir!

Kaynaklara göre ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in izin verilen her altcoin projesini listeleme misyonu, Solana ekosisteminin de borsada yer alacağını gösteriyor olabilir. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Coinbase, Solana tabanlı altcoin projelerini listeleyecek mi?

Coindesk’in iddialarına göre Coinbase, Solana ekosistem tokenları için ticaret raylarını hazırlıyor. Solana ekosistemindeki altcoin’ler arasında Marinade staked SOL (MSOL), Velas (VLX), REN, SRM, AKT gibi kriptolar yer alıyor. İddialara göre ABD merkezli kripto borsası, Solana’nın Ethereum’un ERC-20’sine yanıtı olan SPL (Solana Program Library) tokenlarının çekilmesine izin vermeyi planlıyor. Bir kişi, dolaşımdaki arzıyla Solana ağındaki USDC’nin desteklenen varlıklar arasında olacağını ekledi.

Kaynaklar, bu gelişmelerin yakın gelecekte gerçekleşebileceğini söyledi.  SPL tokenlerini listelemek, Coinbase’in token listeleme stratejisinde büyük bir gelişmeyi işaret ediyor gibi görünüyor. Şimdiye kadar platform, yalnızca Ethereum tabanlı coin’ler ve öncü layer-1 projeleri olan Algorand (ALGO) ve Cosmos (ATOM) gibi kriptoları listeledi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong,2021’in Haziran ayında attığı bir tweet’te “yasal olan her varlığı listeleme” planlarından bahsetmişti.

Shiba Inu (SHIB) ve Chainlink (LINK) gibi Ethereum tabanlı tokenlar 10 milyar dolara yakın dolaşımdaki piyasa değerlerini yönetirken, aynı metriğe göre en büyük SPL tokenı 281 milyon dolar ile Serum’dur (SRM). Ticaretin ilk olarak hangi bölgelerde faaliyete geçeceği veya Coinbase SPL tokenlarını platforma kesin olarak ekleyip eklemeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.