Kripto Para

“Önemli Alım Fırsatı” 2 Uzman, Altın’da Bu Seviyeleri Bekliyor!

Gram altın 800 lira civarında yatay seyrederken yatırımcılar değerli metalin hangi yöne gideceği konusunu merak ediyor. İki uzman, bu konuya yönelik düşüncelerini aktardı. Kriptokoin.com olarak detayları paylaşıyoruz…

Murat Özsoy: 800 liranın altı, alım fırsatı

Gram altının yıl içerisinde yükseliş yaşayacağını düşünen pek çok uzman var. Bunlardan birisi, Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy gibi görünüyor. Özsoy, altına yönelik yaptığı açıklamalarda önümüzdeki iki, üç aylık süreci analiz ettiğini ve 800 liranın alım fırsatı sunduğu sonucuna vardığını belirtti. Uzman isim, “ısrarla 800 TL altındaki seviyelerin önemli alım fırsatları olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum,” ifadelerini kullandı.

Ramazan Kurtoğlu: Fiziksel altın alınmalı

Öte yandan, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kurtoğlu, yeni açıklamalarında altın ve gümüşe yatırım yapılması gerektiğine yönelik tavsiyelerini yineledi. Kurtoğlu, değerli metal fiyatında 2023 ve 2030 yıllarının önem taşıyacağını belirtirken söz konusu yatırımların özellikle fiziksel olarak yapılması gerektiğini savunuyor. Yani, herhangi bir platformdan açılan altın hesabına güvenilmemesi gerektiğini, çünkü değerli metalin alınmak istendiğinde yatırımcıların altınlarını alamayabileceğini belirtiyor.

Ons altının fiyatına gelince Kurtoğlu, 2023-2028 yılları arasında ons altının 10.000 doların üzerine çıkabileceğini düşünüyor. Önümüzde kriz zamanları olduğunu iddia eden uzman, o zamanlar için altının ciddi bir yatırım varlığı olabileceğini söylüyor. Hatta bunun da ötesine geçerek, değerli metallerin ileriki zamanlarda geçerli olabilecek tek araç olacağını iddia ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.