Alt Coinler

Önder Trader, Çöküşte Satın Aldığı 10 Altcoin’i Duyurdu!

‘Wolf of All Streets’ kripto traderı Scott Melker, tam olarak bunun üzere piyasa ortamları için %15 nakit tahsisi tutuyor ve geçen hafta yakaladığı 10 altcoin projesini paylaşıyor.

Usta trader, LUNA olayında dolaylı ziyan etti

En tecrübeli kripto traderları ve kripto yatırımcılarından kimileri, sadece bir ay evvel 33 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip olan Terra ekosisteminin patlamasına kapıldı. “Wolf of All Streets” olarak da tanınan kripto traderı Scott Melker, birinci on tokenin dışında kalmasına karşın dalgalanmanın tesirlerinden kaçınmayı başaramadı. Melker, şunları söylüyor:

LUNA yahut UST’yi asla satın almadım yahut tutmadım. Bununla birlikte, kitlesel olarak satın alan hedge fonlarına yatırım yaptım. Hasebiyle orada açıkça kayıplar yaşadım. Ve ne yazık ki, bir fona yatırım yaptığınızda, onların işi sizin için yaptığını varsayıyorsunuz.

Neyse ki Melker için, riskten korunma fonu, dikkatle oluşturulmuş, çok çeşitlendirilmiş bir portföyün sırf küçük bir kesimiydi. Melker, Mayıs 2021’de verdiği bir demeçte, “İşlemimin tepesindeyken bile kendimi evvel ve her vakit bir yatırımcı olarak gördüğüm konusunda çok, çok net olmalıyım. Bana kim sorarsa, trade yapan bir yatırımcı olduğumu söylerim” demişti.

“İnsanlar asla geri gelmeyecek altcoin projelerinde çok para kaybedecekler”

Melker, günlük bülteni aracılığıyla kitlelere piyasada uzmanlık sağladığı kripto trade’ine bakış açısıyla tanınıyor. Yeniden de portföyünün %70’ini uzun vadeli holdinglere, %15’ini nakit ve %15’ini alım satıma tahsis eden bir yatırımcı yaklaşımını benimsiyor. Melker, “Bu tahsisi boğa piyasasında yahut ayı piyasasında tutmayı seviyorum” diyor.

Şu anda Melker, kriptonun bir ayı piyasasının derinliklerinde olduğuna ve iş modellerini sürdüremeyen yahut çok derecede abartılmış kripto projelerinin kitlesel olarak yok oluşunu görebilecek bir noktaya ulaştığına inanıyor. Melker, “İnsanlar muhtemelen asla geri gelmeyecek projelerde çok para kaybedecekler, lakin bu rastgele bir balonun tabiatı bunu gerektirir” diyor.

Scott Melker: Yatırım için düşük büsbütün izafidir

Lakin Melker, bu üzere vakitler tam olarak yatırımcıların tabandan satın almak için bu para tahsisine gereksinim duyduğu vakitler olduğunu söylüyor ve şu halde ayrıntılandırıyor:

33.000 dolardan Bitcoin aldım; 30.000 dolar; 28.000 dolar; 26.000 dolar. Hepsi bu dalıştan. Ben de burada Ethereum satın alıyorum ve artık bir noktada, aslında daha fazla dengeleyeceğim. Zira elimde tuttuğum kuru tozu sadece bu nedenle kullanıyorum.

Melker, bilhassa düzenleyiciler piyasaya lazerle odaklandığında, Terra ekosisteminde olanların kripto için müthiş bir optik olduğunu söylüyor. Lakin yatırımcıların artık algoritmik stablecoin’lere gözleri sonuna kadar açık bakacağı için, bunun ekosistemi de güçlendirdiğine inanıyor. “Piyasayı nitekim havaya uçurmadı,” diyen Melker, bunun son olduğunu da düşünmediğini ekliyor. Melker, şöyle devam ediyor:

Düşük büsbütün izafidir. Bu yüzden, daha da düşse bile, bu bölgeden satın almanın uzun vadede meyvesini vereceğini düşünüyorum.

Melker, sepetini Bitcoin ve bu altcoin projelerinden doldurdu

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere geçen hafta, olumsuz hislerin tabana vurduğuna işaret edebilecek bir dizi potansiyel sinyal getirdi. Melker, Bitcoin için şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin 25.000 dolara düştü. Ve sonra kimi büyük, büyük hacim ve talep devreye giriyor ve fiyatı 2021 yazının en düşük düzeyi olan 28.600 dolar civarında geri çekiyor. Bana nazaran bu çok âlâ bir sinyaldi, en azından şimdilik taban geldi.

Bu müddet zarfında, Melker atladı ve yüklü olarak mevcut konumlarını doldurdu: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Elrond (EGLD) satın aldı. Melker, altcoin yatırımlarındaki mantığı şu halde açıklıyor:

Tüm koşu boyunca hiç Solana’ya girmedim. Ve böylelikle yolda giderken 116 dolardan Solana almaya başladım. Yani bunun tanrısal bir hareket olduğunu argüman etmiyorum. Onu 116 dolardan satın aldım, sanırım 80’ler, 80 ila 82 dolar ve sonra 50’lerin ortaları civarında, zira 10 yıl boyunca elimde tutmak istiyorum.

Melker, pay senedi tarafında ise, Coinbase (COIN), Uber (UBER) ile daha fazla Amazon (AMZN) ve Apple (AAPL) aldı. Melker, “Muhtemelen şu anda tarihteki rastgele bir ETF’nin en olumsuz hassaslığına sahip olan bir Ark (ARKK) satın aldım” diyor.

Melker’in geçen yılki boğa rallisinde benimsediği yaklaşımlardan biri, en düzgün metaverse yahut NFT projelerini seçmeye çalışmak yerine kripto ekosisteminin temel yapı taşlarına, katmanlara yatırım yapmaktı. Melker, artık bu katmanların birçoklarının ana akım benimseme için ölçeklenemeyeceği ve ikinci katman ölçeklendirme tahlillerinin devreye girmesi gerekeceğinin netleştiğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Ben Polygon’da (MATIC) uzun vadeli bir yatırımcıyım. Sahip olduğum diğer değişik bir Metis (METIS) var. Lakin ikinci katmanları o kadar fazla almıyorum. Fakat bu katiyetle bir sonraki kademede ağır olarak odaklanacağım bir alan.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.