Alt Coinler

Not Edin: Ethereum ve ADA İçin Kıymetli Tarihler Açıklandı!

Piyasa pahası ile en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) ve tanınan altcoin Cardano (ADA), çeşitli gelişmelerle gündemde yer ediniyor. İşte bu iki altcoin’i etkileyecek iki kıymetli tarih ve yaşanacaklar…

Önder altcoin Ethereum için 8 Haziran’a dikkat: “Önemli kilometre taşı”

Ethereum ekosistemi, 8 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Ropsten testnet’in Merge (birleşme) seti ile test sürecine girilmesi açısından “dev bir dönüm noktası” yaşanacağını duyurdu.  Github’daki Merge testnets sayfasına nazaran, Ethereum DevOps mühendisi Parathi Jayanathi, Pazartesi günü Ropsten testnet Merge konfigürasyon kodu için bir “pull” talebi gönderdi ve uygulamanın kullanıma hazır olduğunu öne sürdü.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ropsten, 2017 yılında Ethereum Vakfı tarafından oluşturulan ve şu anda Geth geliştirici takımı tarafından sürdürülen birkaç test ağından biridir. Bu özel test ağı, benzeri bir ağ yapısını takip ettiği için Ethereum Mainnet’in en âlâ kopyası olarak görülüyor. Bu, geliştiricilerin gerçek ana ağda güncellemeler yapmadan evvel gerçekçi dağıtım testleri gerçekleştirmesini sağlar.

Cardano’da Vasil hard fork için yol haritası yayınlandı

Cardano, Vasil güncellemesini planladığı üzere uygulama yolunda üzere görünüyor. Cardano’nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu kuruluş olan Input Output Global’ın (IOG) kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork’un planlandığı üzere uygulanacağını yineledi. Yakın tarihli bir YouTube görüntüsünde konuşan Hoskinson, merakla beklenen Vasil Hard Fork’un 29 Haziran 2022’de piyasaya sürüleceğini söyledi.

Lakin, güncelleme için test ağının bu ay içinde dağıtılması planlanıyor ve bu da ana ağ  (mainnet) için gerekli hazırlığı yapacak. Bunun dışında yayınlanan altı dakikalık bir görüntüde, IOHK takımı, bu ayın sonundan evvel kapalı bir halka açık test ağı lansmanına hazırlayacak olan yaklaşan yükseltmenin son rötuşlarını yaptığını kaydetti. Hard fork’un yol haritasına nazaran Mayıs’ın ortalarında herkese açık testnet sonlandırılacak ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) teste başlayacak. Mayıs ayının sonlarında ise DB test kademesinin başlayacağı belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.