Kripto Para

NFT’ler Küçük Yaştaki Sanatkarların da Dikkatini Çekiyor

Günümüzde NFT’ler her yaş kümesinin dikkatini çekmeye başladı. Daha evvel de NFT çalışmalarını tanıtan 11 yaşındaki Selim Şamil, bu alanda ilerlemek istiyor.

İHA’nın haberine nazaran Selim Şamil, fotoğraf yaparak özgürleştiğini ve NFT’ler sayesinde çalışmalarını dijital ortama aktardığını söz etti. Şamil, “Dijital dünya, epeyce kapsamlı ve herkesi içine alan bir dünya. Dijital dünya, bana ve hayallerime epey fazla katkıda bulundu” tabirlerini kullandı.

İHA’ya açıklamalarda bulunan Şamil, şunları söyledi:

“Şu anda 11 yaşındayım ve bugüne kadar birçok fotoğraf yaptım. Fotoğraf yapmanın beni geliştirdiğine ve özgürleştirdiğine inanıyorum. Bu nedenle fotoğraf yaptığım her an kendimi çok huzurlu hissediyorum. Biliyorsunuz son devirlerde teknoloji hayli fazla gelişti. NFT de gelişen teknolojinin bir eseri. Birçok kişi, eşsiz ve özgün çalışmalarını dijitale çevirerek sanat yapıtlarının tanıtılmasını sağlıyor. Biz de babamla birlikte bu bahiste çalışmalarda bulunduk. Fotoğraflarımı dijitale taşıyarak aslında bu alana bir giriş yaptık.”

NFT Çalışmalarından Bahsetti

NFT çalışmalarından kelam eden 11 yaşındaki sanatçı şu sözleri kullandı:

“Global bir NFT sitesine ‘GetaNFT’ markamız ile giriş yaparak fotoğraflarımızı buraya aktardık. Birinci vakitlerde rastgele bir hareketlilik olmasa da vakitle toplumsal mecrada fotoğraflarım tanınmaya başladı. Bu durum beni sahiden çok memnun etti. ‘MonsterFamily’ isimli bir koleksiyonumuz çok beğeni topladı. GetaNFT markamızın satış hacmi 250 bin dolara kadar çıktı. Başarımın takdir görmesi benim için her şeyden çok daha kıymetliydi. Yaptığım çalışmalarla kimsesiz çocukların hayatlarına dokunmak istiyorum. Herkesin bir hayali olsun diye hayallerimi resimleştiriyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.