Alt Coinler

NFT Satışları Patladı: Bu 5’i ise Yok Sattı!

Kripto piyasaların genel olarak düşüte olduğu şu son zamanlarda NFT satışları zirve yaptı. Satışlar geçen hafta 565 milyon dolara ulaştı. Kriptokoin.com olarak en çok satan 5 dijital koleksiyon üzerinde duruyoruz bu yazıda. NFT satışları, 2021’de toplam satış hacminin 14 milyar dolara yükseldiği bir atılım yılı geçirdi. NFT pazarı, popülerlikleri ve nadirlikleri nedeniyle bir avuç öne çıkan lider tarafından domine edilmekte halihazırda. Bunlar, geçen hafta NFT satışlarında patlamaya yol açan en çok satan beş dijital koleksiyon.

NFT satışları coştu

Geçtiğimiz birkaç yıldaki kripto para birimi patlaması, daha yeni bir pazarın rekor seviyelere çıkmasına yardımcı oldu: bunlar NFT’ler olarak bilinen dijital koleksiyonlar. Aslında 2021, toplam satış hacmi 14 milyar doları aşan NFT’ler için bir atılım yılıydı. Ayrıca bu yıl sanatçılar, yatırımcılar ve girişimciler gelişmekte olan Web3 alanına inmişti. NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, benzersiz, yeri doldurulamaz, çoğunlukla kullanıcıların çevrimiçi olarak satın alıp sattığı dijital öğelerdir. NFT’ler, kripto para birimlerine benzer şekilde dijital bir mülkiyet kaydını tutmak için blockchain teknolojisini kullanır. İlk olarak, Ethereum’da piyasaya sürüldüler ve çoğu NFT hala yalnızca Ether kullanılarak satın alınabiliyor. Kripto para birimlerinde devam eden satışlara rağmen, NFT satışları nispeten iyi durumda. NonFungible.com’dan alınan verilere göre, yalnızca geçen hafta NFT satışları 565 milyon dolara ulaştı.

En çok satan NFT’ler

NonFungible’a göre, NFT satışlarının artmasıyla birlikte, bunlar geçen hafta içinde en çok satan beş NFT koleksiyonu oldular:

5. FLUF World. 7 günlük satış hacmi: 7,9 milyon dolar, satış sayısı: 670 ve en yüksek satış fiyatı: 99.742 dolar. FLUF’ler, en az üç derecelik ayrımla tamamen benzersiz olacak şekilde 14 kategoride 270 özellikten programlı olarak oluşturulmuş. Bu ayrıca onların ifadesini, dansını, sahnesini ve film müziğini de hariç tutar. FLUF’ler, Ethereum blockchaininde ERC721 tokenleri olarak depolanır.

4. Doodles. 7 günlük satış hacmi: 9,3 milyon dolar, satış sayısı: 318 ve en yüksek satış fiyatı: 214.666 dolar. Doodle’lar, 10.000’lik bir koleksiyon boyutuyla keyifli bir renk, özellik ve boyut yelpazesine sahiptir. Doodle‘lar, rol oynamayı veya kendilerini lezzetli ikramlara dönüştürmeyi seven ilginç bir gruptur.

3. Sandbox. 7 günlük satış hacmi: 9,9 milyon dolar, satış sayısı: 910 ve en yüksek satış fiyatı: 84,553 dolar. Sandbox, kullanıcıların LAND’lerine sahip oldukları ve yaratıcı sihirlerini barındırdıkları, topluluk odaklı bir UGC-voksel platformudur.

2. CryptoPunks. 7 günlük satış hacmi: 35,3 milyon dolar, satış sayısı: 183 ve en yüksek satış fiyatı: 951.844 dolar. Ethereum blockchaininde saklanan mülkiyet kanıtına sahip 10.000 benzersiz tahsil edilebilir karakter. Modern CryptoArt hareketine ilham veren proje.

1. Bored Ape Yacht Club. 7 günlük satış hacmi: 75,8 milyon dolar, satış sayısı: 916 ve en yüksek satış fiyatı: 834.938 dolar. BAYC, Ethereum blockchaininde yaşayan benzersiz dijital koleksiyon olan 10.000 Bored Ape NFT koleksiyonudur. Bored Ape’iniz Yacht Club üyelik kartınız olarak üyelere özel avantajlara erişim sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.