Borsa

Morgan Stanley: NIO’nun Hang Seng endeksine eklenmesi ile likidite ve çeşitlilik artacak

Muharrir – Senad Karaahmetovic

Nio (NYSE:NIO), 13 Haziran’dan itibaren Hang Seng Teknoloji Endeksine kurucu pay senedi olarak dahil edileceğini duyurdu.

Endeks Hong Kong’da listelenen en büyük 30 teknoloji şirketini temsil ediyor. Nio kurucu pay senedi olarak Hang Seng Composite Endeksine de eklenmiş olacak.

Morgan Stanley analisti Tim Hsiao, bu türlü bir kararın “zaten beklendiğini” ve bunun likiditeyi ve “çeşitliliği artıracağını” söyledi.

“Endekse dahil edilmesi, ilgiyi bir nebze pasif fonları izleyen endekslere çevirebilir, bu da H paylarının kısa vadeli likiditesini destekleyebilir (son üç ayda 176 milyon ABD doları bedelindeki ADR’lere karşılık Nio’nun H payları 54 milyon ABD doları değerinde). Öbür yandan pay senedinin daha evvelki SGX listelemesi de yüksek net bedelli kimi yatırımcıları etkileyebilir. Daha evvelki raporlarımızda da belirtildiği üzere üç sefer listelenen NIO, ADR’lerin listeden çıkarılması risklerine karşı korunmak için çok daha uygun bir pozisyonda. Tüm gözler hâlâ, gerçekleşmesi daha uzun vakit alacak A payı olarak listelenme olasılığında.”

Nio payları piyasa öncesinde %0,7 yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.