Alt Coinler

Milyarder Yatırımcı, Bu 4 Altcoin’i Övdü: Onlarsa Sıfıra Gidecek!

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, bu ayın başlarında iki büyük altcoin çöküşünün ve milyarlarca doların tasfiyesinin akabinde değişen kripto görünümünü yorumluyor ve bu altcoin’leri övüyor.

“LUNA’nın çöküşü sırasında bu altcoin performansıyla dikkat çekti”

Kriptokoin.com haberlerinde görüşlerine yer verdiğimiz Kevin O’Leary, verdiği yeni bir röportajda, TerraUSD (UST) algoritmik stablecoin ve ona bağlı Terra’nın (LUNA) dramatik çöküşünün, büyüyen bir sanayinin acı verici bir kesimi olduğunu söylüyor:

Bence bu aslında kripto piyasası için bir olgunlaşma süreci. Kripto projelerinin iki temel sepeti var. Bunlardan biri, epeyce spekülatif tokenler ve UST ve LUNA’nın buna katiyen uyduğunu söyleyebilirsiniz. Beşerler bir stablecoin’in istikrarlı olması gerektiğini anladılar ve bu, onun varlık kıymetinde bir şey tarafından desteklenmesi gerektiği manasına geldiğinden, stablecoin’ler bağlamında eski fiyatlarına geri dönmeleri pek mümkün değil.

Shark Tank yıldızı daha sonra, finansal hizmetler şirketi Circle’ın sahibi olduğu USD Coin’in (USDC) son piyasa çöküşü sırasında başka kelamda stablecoin’ler üzere sendelemediğini belirtiyor:

USDC’nin bu halde düzeltme görmediğini not edebilirsiniz. Aslında, nitekim ezilmiş olan başka algoritmik yahut öteki nicel yahut spekülatif stablecoin’lerin bu toplu düzeltmesi devrinde, USDC ihraç eden şirket Circle, Fidelity’den 200 milyon dolar ve Blackrock’tan 200 milyon dolar toplamayı başardı. Bu, şirket için özsermaye açısından eşi görülmemiş bir şey.

Hangi projeler doruğa çıkacak ve hangileri büsbütün ortadan kalkacak?

Ünlü milyarder, Blockchain dünyasındaki başka spekülatif nişlerin de, Non Fungible Token’ler (NFT) üzere fiyat düşüşleri gördüğüne dikkat çekiyor:

Bütün spekülatif şeylere sahipsiniz, NFT’ler düzeltti. Kriptonun Las Vegas tarafında kabus üzere bir düzeltme oldu ve bence bu, buğdayı samandan yahut dilerseniz kremayı sütten ayırmaya yardımcı olması açısından çok uygun.

Kevin O’Leary, uzun vadede kripto varlıklarına olan inancını tekrar teyit ederek, sonuca varıyor. Hangi projelerin doruğa çıkacağını ve hangilerinin büsbütün ortadan kalkacağına dair şunları söylüyor:

Üretkenlik açısından kripto konusunda optimistim. Her vakit şunu söylemişimdir: Bitcoin bir kripto para değil, yazılımdır. Ethereum yazılımı. Solana’nın yazılımı. Helium yazılımı. Polygon yazılımı…Bu projelerden hangisinin kazanacağını bilmiyoruz, lakin tüm önerme, bunları finansal hizmetler için istemenizdir. Hala 10 yıl içinde kriptonun iktisadın 12. kesimi olacağına inanıyorum, lakin mevcut tüm tokenler var olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.