Borsa

Mikromobilite alanında yurt dışına açılan birinci şirket BinBin oldu

Hem sürdürülebilir bir dünya hem pratik ulaşım için kısa aralı seyahatlerde yarattığı çevreci, ekonomik ve eğlenceli tahliller ile Türkiye genelinde 14 farklı kentte 1,5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet sunan BinBin, birinci yurt dışı yatırımını Bulgaristan’a yaptı. Küresel ve lokal mikromobilite oyuncularının yer aldığı Bulgaristan pazarına 1000 adet yeni scooter’la giren BinBin, operasyon ve müşteri hizmetlerindeki deneyimiyle Sofyalı kullanıcılara hizmet vermeye başladı. BinBin, mikromobilite kesiminde önder bir marka olan Segway’in aygıtlarıyla girdiği Bulgaristan pazarına yeni bir soluk getirdi.

2022 sonunda yurt dışındaki 15 kentte olmak istiyoruz

BinBin CEO’su Kadir Abdik, mikromobilite ekosistemi içinde istikrarlı bir biçimde büyüdüklerini belirterek, birinci yurt dışı yatırımıyla ilgili şunları söyledi: “Ülkemizde sunduğumuz sürdürülebilir mikromobilite ulaşım tahlillerini yurt dışındaki kullanıcıların da hizmetine sunmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Yurt dışındaki birinci durağımız Sofya oldu. Nüfusundan coğrafik özelliklerine, toplu taşıma imkanlarından kullanıcı eğilimlerine pek çok kriter Sofya’ya yatırım yapmamızda tesirli oldu. Birebir kriterler doğrultusunda farklı kentlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kent kurallarına nazaran en yeterli formda uyarlanmış yeni aygıtlarla Sofya’da hizmete başladık. Kullanıcı alışkanlıkları açısından birbirimize benzeyen ülkeleriz. Bulgaristan’da da tıpkı ülkemizde olduğu üzere, işimizin tabiatı gereği 7/24 özveri ile çalışan saha ve takviye merkezi grubumuzla birlikte en düzgün hizmeti sunacağız. Avrupa’nın daha pak havadan daha pak ulaşıma kadar etraf ve iklimle ilgili gayeleri doğrultusunda güçlü siyasetler geliştiren Bulgaristan’ın etraf hassaslığına katkıda bulunacağımız için de ayrıyeten memnunuz. Katma bedel yaratabileceğimize inandığımız ülkelerde olmayı sürdüreceğiz. Yıl sonuna kadar yurt dışında 15 kentte olmayı hedefliyoruz.”

Küresel oyuncularla birebir kulvarda olacağız

Türkiye’nin mikromobilite alanındaki dönüşüm seyahatinin değerli bir kesimi olduklarını vurgulayan Kadir Abdik, şöyle devam etti: “Kurulduğumuz 2019 yılından bu yana kullanıcılarımıza en düzgün ve sürdürülebilir mikromobilite ulaşım tahlillerini sunmak ve bilhassa kısa aralıklı seyahatlerde bir ulaşım platformu haline dönüşmek vizyonuyla büyüyen bir teknoloji şirketiyiz. Yerli yazılım ve mühendislik dokunuşuyla, sunduğumuz hizmeti eşsiz kılmayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışı yatırımlarımızla da küresel oyuncuların yer aldığı mikromobilite ekosisteminde büyümeyi hedefliyoruz. Bundan sonra küresel oyuncularla tıpkı kulvarda olacağız. Bu yıl, tıpkı vakitte dünyanın en büyük mikromobilite konferanslarından biri olan Micromobility Europe 2022’nin (Mikromobilite Avrupa) ana sponsoru olduk. 1-2 Haziran tarihleri ortasında Amsterdam’da düzenlenecek konferansta mikromobilite alanındaki vizyonumuzu ekosistemin oyuncularıyla paylaşacağız. Dünyaya açılan bir şirket olarak milletlerarası platformlarda daha sık yer almak istiyoruz.”

-iDeal Haber Merkezi-

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.