Alt Coinler

LUNA’dan Sonra Yatırımcıların Süratle Aldığı Altcoin, SHIB’i Geçti!

Tron’un altcoin projesi TRX, artık Shiba Inu’yu (SHIB) geçerek piyasa kıymetine nazaran 14. en büyük kripto para ünitesi haline geldi. İşte fiyat hareketleri ve detaylar…

TRX, tanınan altcoin SHIB’i geçti

Tron ekosistemi, son çöküşten sağ kurtulan en büyük kazanan olma yolunda başarılı oldu. Grupları tarafından atılan proaktif adımların onlar için işe yaradığı kanıtlandı. TRON zinciri, geçen ay toplam kilitli pahasında (TVL) değerli bir kar kaydetti. TVL’si yüzde 33’ün üzerinde artarak 5.5 milyar dolara ulaştı. Tron’un mahallî tokeni TRX ve stablecoin USDD, yatırımcıların en uygun tercihi oldu. Son 30 günde, en büyük kripto para üniteleri özgür düşüş gördüğünde, TRX token fiyatları arttı.

Bu ortada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC) tıpkı süreçte yüzde 22 düştü. Bu dalgalanmayı desteklemek için Tron, 39.09 milyon dolar bedelinde 499.9 milyon TRX tokenının yakıldığını bildirdi. Bu sırada, son 24 saat içinde bilinmeyen bir cüzdana 8,5 milyon dolar kıymetinde 106,5 milyon TRX tokenı gönderildiği kaydedildi. Fakat, bunun bir yakma süreci olup olmadığı net değil. Tron Topluluğuna nazaran, 24 Mayıs 2022, yaklaşık 520,4 milyon token yakıldı. TRX, yazım sırasında ortalama 0,08 dolar fiyatla süreç görüyor. 24 saatlik süreç hacmi yüzde 25 artarak 1,6 milyar dolara ulaştı.

TRX, Shiba Inu’yu geride bıraktı

Tron’un stablecoin’i USDD, TerraUSD’nin çöküşü nedeniyle açılan boşluğu doldurma fırsatını yakalamaya çalışıyor. Lansmanın birinci ayında, toplam USDD arzı 543 milyonu aştı. 24 saatlik süreç hacmi 105 milyon dolar. Tron’un son başarısı, TRX tokenının Shiba Inu’yu geçmesine yardımcı oldu. TRX, 7,69 milyar dolarlık piyasa pahası ile 15. en büyük kripto para oldu. Shiba Inu ise 6,3 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile 16. sıraya geriledi. Daha evvel TRON DAO Reserve, başkaları ortasında 82.3 milyon dolar pahasında Bitcoin, 181.6 milyon dolar pahasında TRX tokeni ve 295 milyon dolar pahasında USDT’yi garanti altına aldıklarını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.