Alt Coinler

LUNA Yeni Tarihi Duyurdu: Büyük Yakım Onaylandı!

Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünden sonra Terra 2 Blockchain’ini oluşturma teklifinden bu yana, yeni Blockchain’i nasıl oluşturulacağı ve yatırımlarını kaybedenlere nasıl bir ödeme yapılacağı konusunda birçok spekülasyon yapıldı. Bu yeni zincire dair tarih duyuruları yapılırken, LUNA’ların yakımının onaylandığına dair duyurular yapıldı. İşte detaylar…

Terra 2.0 için yol haritası oluşturuldu

Artık bir yol haritası oluşturuldu ve Terra 2’nin oluşturulması için değiştirilmiş bir teklif kabul edildi. Terra 2, mevcut Terra Blockchain’inin bir fork’u değil, yükseltilmiş özelliklere sahip büsbütün yeni bir sistem olacak. Yakın tarihli bir Tweet’e nazaran, Terra 2 test ağı yayında ve tüm Blockchain’i 28 Mayıs’ta piyasada olacak. Türkiye saati ile yaklaşık 9’da faaliyete geçmesi bekleniyor.  Şimdiye kadar Binance, Kraken, Huobi Küresel, Bitrue, Bybit, HitBTC, Okcoin, OKX Gateio KuCoin, LBank, Cryptocom, FTX, Bitfinex, Bitget ve MECX Küresel; Terra 2.0’ı ve airdrop’u desteklediklerini duyurdu.  Terra takımı, airdrop’un yeni Terra zincirinin birinci bloğunda, 28 Mayıs’ta gerçekleşeceğini doğruladı.  Airdrop başladığında Terra ekosisteminde dört küme token olacak:

  • Çöküş öncesi Luna
  • Çöküş öncesi UST
  • Çöküş sonrası Luna
  • Çöküş sonrası UST

Bu dört küme, referans olarak Luna ve UST fiyat çöküşünün başlamasıyla, kelam konusu tokenların ne vakit alındığına nazaran oluşturulmuştur. Çöküş öncesi tokenlar için hesap anlık imajları 7 Mayıs itibariyle belirlenirken, çöküş sonrası anlık imgeler, Terra 2’nin yayınlanacağı gün olan 28 Mayıs’ta alınacak. Luna airdropları, Terra 2’de basılan tokenlar ile yapılacaktır. Dört token kategorisinin her biri, evvelden tanımlanmış bir airdrop oranına sahip olacaktır.

  • Çöküş öncesi Luna – 1:1.1
  • Çöküş öncesi UST – 1: 0.033
  • Çöküş sonrası Luna – 1:0.0000015
  • Çöküş sonrası UST – 1:0.013

Tüm token kategorilerinin sahipleri, Terra 2’nin oluşumu sırasında sahip oldukları varlıklara nazaran yüzde 30’luk bir airdrop alma hakkına sahip olacaklar. Airdrop ile bırakılan tokenlar, kullanıcının cüzdanlarına bağlı halde ulaşacak ve sahipleri 21 gün sonra transfer için bağlarını kaldırabilecek. Şu doğrulayıcılar Terra 2.0 takviyesini onayladı: ChainLayer, BTCSecure, Sigma, TerraBay, Nebula Protocol Astroport, Spectrum, One Planet, Anchor, Sigma, Nexus, Nebula, Coinhall, Prism ve Random Earth.

LUNA yakımı onaylandı

Bu sırada TerraForm Labs, fazla TerraUSD Classic’i (USTC) yakma önerisi için oylamanın sonuçlandığını duyurdu. Teklifin sunulmasından bu yana, Terra topluluğu üyeleri tarafından 153.64 milyondan fazla oy kullanıldı ve iştirakçilerin büyük çoğunluğu teklifi desteklemek için oy kullandı.

Terra Station bilgilerine nazaran, şimdiye kadar kaydedilen 154,5 milyondan fazla oydan, toplam oyların yaklaşık 153.64 milyonunu temsil eden yüzde 99’u teklif yakım lehineyken, 5.491 oy desteklemiyordu. Teklifin oylanması sona erdiğinde, Terra, topluluk havuzunda kalan UST’yi ve ayrıyeten çapraz zincir ve likidite teşvik protokolündeki stablecoin’i yakarak topluluğun kararını uygulayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.