Alt Coinler

LUNA Mucidi Kıymetli Bir Açıklama Yaptı: Fiyat Yükseliyor!

Terra (LUNA) Güney Koreli CEO’su Do Kwon, ekosistemi dirilteceği düşünülen bir prosedür olarak LUNA’ların yakımını tercih etmediğini söyledi.  İşte detaylar…

Do Kwon: LUNA yakılınca hiçbir şey olmayacak

Do Kwon, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen hafta Twitter’da iki günlük sessizliğin akabinde, sonunda UST’nin tarihi başarısızlığına reaksiyon gösterdi. Dahası, Terra’yı tekrar inşa etmek için çeşitli teklifler sundu. Geçtiğimiz Pazartesi günü, LUNA’nın Blockchain’ini fork’lamayı ve UST’nin ekosistemden çıkarılarak yeni zinciri Terra Classic olarak tekrar isimlendirmeyi önerdi. Kwon’un önerisi, Terra’nın topluluk forumunda yapılan ön oylamada neredeyse oybirliğiyle reddedildi.

Birçoğu Kwon’un, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun LUNA’nın çok şişirilmiş dolanımdaki 6.5 trilyon token arzının birçoklarını satın alma ve yakma teklifini dinlemesini tercih ederdi. Kwon topluluğun ne istediğini biliyor lakin buna karşı çıkıyor. Yakın tarihli bir tweet’te de Terra’nın yaratıcısı Do Kwon, LUNA tokenlarını yakmanın uygun bir fikir olmadığını söyledi. Kullanıcılara bir yakım adresi sağlamasına karşın, “hiçbir şey olmayacağından” tokenları yok etmenin anlamsız olduğu konusunda uyardı. Yeniden de yakım haberlerinin akabinde LUNA, 0.0001631 dolardan 0.0002165 dolara yükseldi. Yazım sırasında, yüzde 20’ye yakın bedel kazandı.

Seul savcılığı harekete geçti

Mayıs ayının başlarında, LUNA’nın dolanımdaki arzı yalnızca birkaç gün içinde 340 milyondan 6.5 trilyona fırladı. Bu durum, sirkülasyondaki arzın enflasyonuna, TerraUSD (UST) stablecoin’inin ABD dolarına olan sabitinden ayrışmasına neden oldu. Muazzam arz artışlarına karşın, UST stablecoin’i düşük talep nedeniyle sabit pahasını toparlayamadı. Bu ortada, hiperenflasyonlu LUNA tokenının fiyatı neredeyse sıfıra inerek yatırımcıları hayretler içinde bıraktı.

Bu ortada, Seul Güney Bölge Savcılığı kısa müddet evvel Terraform Labs’ı soruşturmaya başladığını duyurdu. Bunun da ötesinde, Terra kurucusu vergi kaçakçılığı nedeniyle yaklaşık 78 milyon dolarlık para cezası ile karşı karşıya kaldı. Lakin Cumartesi günü Kwon, şirketinin Güney Kore’de vergi borcu olmadığını tez ederek basında çıkan haberleri Twitter üzerinden yalanladı. Basında çıkan haberlere nazaran, geçen hafta Terraform Labs tüm hukuk grubunu de kaybetti. Kwon nitekim de “birçok insanı” kaybettiklerini doğruladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.