Alt Coinler

LUNA Mucidi 2 Kıymetli Haber Verdi: Büyük Borsalar Var!

Terra kurucusu Do Kwon, yaklaşmakta olan LUNA airdrop için büyük borsalardan data toplama sürecinde olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, TerraUSD (UST), hafta boyunca Binance, BitMEX, OKX ve FTX üzere büyük borsalardan delist edildikten Gemini listesinden de ayrıldı.

Do Kwon, Terra’nın LUNA airdrop için data topladığını açıkladı

Terra kurucusu Do Kwon, toplanacak büyük ölçüde bilgi nedeniyle airdrop sürecinin “biraz vakit aldığını” söylüyor. Bu karar, LUNA yatırımcılarının çoğunluğunun Terra’nın bir hard fork başlatması ve yeni bir Blockchain oluşturmasından yana olduğunu gösterdiği için geldi. Mevcut sayı, 230,9 milyon oydan %61.7’sinin hard fork lehine oy verdiğini gösteriyor. Oylama 25 Mayıs’ta sona erecek.

Terra airdrop nasıl yapılacak?

Hard fork teklifine nazaran, LUNA yatırımcılarından oluşan topluluk havuzu, yeni LUNA arzının %30’unu alacak. Çöküşten evvelki yatırımcılar %35, çöküşten sonra satın alanlar %10’luk hisse alacak. Ekosistem çöküşünden evvel Anchor’daki UST yatırımcıları arzın %10’unu alırken, çöküşten sonra yatırım yapanlar %15’ini alacak. Ayrıyeten, yeni Blockchain’den UST stablecoin büsbütün çıkarılıyor. Birçok topluluk iştirakçisi, UST’nin başarısızlığının çökmeye neden olduğu göz önüne alındığında bu tedbiri destekliyor.

Ek olarak, hard fork teklifi, Terraform Labs’ı büsbütün yeni Blockchain’den çıkaracak ve Terra V2’yi büsbütün topluluğa ilişkin hale getirecek.

Gemini’de Terra UST’yi delist ediliyor

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere Terra UST, son birkaç gün içinde Binance, BitMEX, OKX ve FTX üzere tanınan kripto para borsalarından delist edildi. Son bir atakla, bir diğer büyük borsa Gemini, Terra’nın ilan ettiği yahut halihazırda listeden çıkarıldığı borsalar listesine katılıyor.

12 Mayıs’ta Terra ağında şahit olunan gibisi görülmemiş bir çöküş, neredeyse tüm altcoin piyasasını etkiledi. Gemini’de 27 Mayıs’ta UST ve MIR alım satımını askıya alacağını duyurdu:

Ethereum uyumlu cüzdanlara saklama ve para çekme süreçleri, alım satım askıya alındıktan sonra desteklenmeye devam edecek. Hem UST hem de MIR, bu vakte kadar tüm Gemini müşterileri için ActiveTrader aracılığıyla web’de yalnızca limitli modda ticaret yapmak için mevcut olmaya devam edecek.

Bu ortada, Güney Kore’nin vergi makamları, Terraform Labs ve Kwon’u Gelir ve Kurumlar vergisinden kaçmakla suçladı. Ülkenin vergi makamları, şirketten 78,4 milyon doların üzerinde ödenmemiş vergi alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.