Alt Coinler

LUNA İçin Kritik Oylama Başladı: Fiyat Birdenbire Sıçradı!

LUNA ve TerraUSD’yi son tarihi çöküşten yine canlandırmak maksadıyla Terra, birden fazla teklif sundu. Yeni güncellenen teklif üzerinde devam eden oylamanın ortasında, Terra’nın UST kısa bir müddetliğine büyük bir artış gördü. UST fiyatı, karlarını keskin bir halde konsolide etmeden evvel %160 kadar yükselerek 0,3 dolara yükseldi.

LUNA fiyatı haberlerle %7 yükseldi

Terra’nın Kurucusu Do Kwon, yeni bir kalkınma planı önerdi ve mukadderatını belirlemek için topluluk ortasında oylamayı açtı. CoinMarketCap bilgilerine nazaran, UST fiyatı bir anda %160’ın üzerine yükselerek bu haberlerle üst istikametli reaksiyon verdi. TerraUSD fiyatı da apansız 0,31 dolar düzeylerine dokundu. Fakat, dalgalanmayı desteklemek için bu türlü bir süreç kaydedilmedi.

Kripto bilgi izleyicisi, 16:10 civarında fiyatın 0.10 dolardan 0.31 dolara yükseldiğini gösteriyor. Fiyat 17:40’a kadar tepede kaldı. Fakat, UST fiyatlarının 0.098 dolar paha kaybettiği haberine kadar indi. TerraUSD, yazım sırasında, ortalama 0.098 dolardan süreç görüyor.

Bu ortada, Terra LUNA bugün bir noktada %7 yükseldi. Yazım sırasında 0.0001716 dolardan süreç görüyor.

Terra’nın yeni planı için oylama yayına girdi

Terra’nın tekrar canlandırılması için oylama yayında ve 7 gün boyunca açık kalacak. Do Kwon, yeni bir Terra Blockchain oluşturmayı önerdi, fakat bu sefer algoritmik stablecoin olmadan. Eski Blockchain Terra Classic (LUNC) olarak isimlendirmeyi önerirken yeni Blockchain Terra (LUNA) olarak bilinecek. Yeni LUNA, eski LUNA hisse sahipleri, sahipleri, kalan TerraUSD sahipleri ve uygulama geliştiricileri ortasında havadan indirilecek.

Bu yeni teklifle Kwon, Terra’yı büsbütün topluluğa ilişkin bir Blockchain haline getirmek istiyor. Şimdiye kadar, 64,7 milyonun üzerinde (yaklaşık %90) teklif için “Evet” oyu kullandı. 7,2 milyon (yaklaşık %10) ise “Vetolu hayır”ı seçti. Fakat bu, 303 milyondan fazla seçmen fikrini belirtmediği için oylamanın erken bir sonucu.

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Güney Koreli hükümeti Terra kurucusu Do Kwon’un olayın perde gerisini anlatmak üzere meclise çağrılmasına karar verdi. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.