Alt Coinler

LUNA İçin 3 Sıcak Gelişme: Terra Mucidi Harekete Geçti!

Polygon, Terra (LUNA) göçü için büyük bir fon başlattı. DeFi platformu Lido, yeni Terra Blockchain’i desteklemeye karşı oy verdi. Ve Terra CEO’sunun, LUNA’nın Güney Kore borsalarında tekrar listelenmesi için görüşmeler yaptığı söyleniyor. Detaylar içi bizi takip etmeye devam ediniz…

Polygon, Terra (LUNA) göçü için büyük bir fon başlattı

Terra canlanma planının Salı günü erken saatlerde resmi olarak hayata geçmesinden sonra, yeni bir gelişme topluluğa daha fazla yardımcı olabilir. Yeni Terra 2.0 Blockchain 27 Mayıs’ta resmi olarak piyasaya sürülecek.

Bu ortada Polygon, Terra Blockchain’deki geliştiricilere yardımcı olmak için milyonlarca dolarlık bir fon başlattığını duyurdu. Techcrunch’a nazaran Polygon’un CEO’su Ryan Wyatt, ‘nispeten sınırsız bir multi-milyon dolarlık fon’ dedi. Fon, Terra üzerine inşa edilen projelerin Polygon Blockchain’e geçmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu duyuru, Polygon’un Terra topluluğuna yardım etmek için evvelki teklifinin art planında geliyor.

DeFi platformu Lido, yeni Terra Blockchain’i desteklemeye karşı oy verdi

Merkezi olmayan finans (DeFi) projesi Lido Finance, ezici bir çoğunlukla yeni Terra Blockchain’i desteklemeye karşı oy kullanırken, %5,5’ten daha az lehte oy kullanıldı. Canlandırma planı bugün Terra’nın (LUNA) ağ doğrulayıcıları tarafından onaylandı.

Do Kwon’un önerisi, yepyeni Blockchain Terra Classic olarak devam ederek Blockchain’in bir hard fork’unu gerçekleştirmek. Yenisi, DeFi uygulamalarını çekmeye odaklanacak. Bir hard fork, üzerinde bir protokolün çalıştığı Blockchain’i, yeni kolun farklı bir kurallar dizisi kullanarak ikiye bölmeyi içeriyor. Lakin, Do Kwon’un planlarına birinci reaksiyon büyük ölçüde olumsuz oldu ve 6.220 Terra topluluğu üyesinin yaklaşık %92’si değişikliğe karşı oy kullandı.

LUNA Güney Kore borsalarında yine listelenecek mi?

Şu anda polis tarafından dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı ve öbür mali düzenleme ihlalleri nedeniyle soruşturulan Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un, Luna 2.0’ın piyasaya sürülmeye başladığında tekrar listelenmesini talep ettiği söyleniyor. Söylentilere nazaran kelamları; “Lütfen Luna 2.0’ı listeleyin” iletisi, Singapur’daki Terraform Labs çalışanı olduğundan şüphelenilen bir ilgili kişi aracılığıyla Telegram aracılığıyla Kore’de KRW ticaretini destekleyen beş borsaya gönderildi.

Kriptokoin.com haberlerinden de hatırlayacağınız üzere CEO Do Kwon, 18 Mayıs’ta Twitter’dan “Mevcut Terra Blockchain’e ‘Terra Classic’ ve mevcut Luna tokenine ‘Luna Classic’ ismini verelim ve yeni bir Terra Blockchain oluşturalım” teklifini yapmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.