Kripto Para

LUNA Çöküşü Nedeniyle SHIB, BTC ve ETH G7’ye Gidiyor!

Kripto para piyasasını sarsan LUNA çöküşü nedeniyle Shiba Inu (SHIB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve başka kripto paralar G7 toplantısının gündemine girdi. Fransız Merkez Bankası Lideri Francois Villeroy de Galhau, G7 ülkelerindeki kripto para ünitesi düzenlemeleriyle ilgili yaklaşan tartışmalar hakkında bilgi verdi. Merkez Bankası Lideri, piyasadaki son dramatik olayların, Web3’te düzenlemenin ölümcül değerini vurguladığını belirtti.

BTC, ETH, SHIB ve öteki kripto paralar G7 toplantısında ele alınacak

Bir Reuters haberine nazaran, Fransız Merkez Bankası Lideri Francois Villeroy de Galhau, BTC, ETH ve SHIB dahil tüm kripto paraları ilgilendiren düzenlemelerin Almanya’da yapılacak olan G7 toplantısının odak noktası olacağını söyledi.

Francois Villeroy de Galhau, geçen hafta kripto para piyasasında zelzele tesiri yaratan Terra USD (UST) ve Terra (LUNA) çöküşünün kripto piyasalarında neden olduğu eşsiz türbülansın ortasında, bu bahsin gündeme eklendiğini vurguladı. Fransız Merkez Bankası Lideri, Paris’te devam eden global yükselen piyasalar konferansı sırasında şunları söyledi:

Yakın geçmişte yaşananlar, global düzenlemeye olan acil muhtaçlık için bir uyandırma davetidir.

Daha evvel Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, G7 finans şefleri, 2020’nin 4. çeyreğinden beri tertipli olarak kripto para ünitesi düzenlemesini tartışmaya başladılar. BU tartışmalarda, büyük ölçüde CBDC’lerin ve stablecoin’ler ele alındı.

UST çöküşü kripto paralar için yeni kısıtlamalara neden olabilir

Kriptokoin.com haberlerinden de yakından takip ettiğiniz, Terra USD (UST)’nin dolar peg’ini kaybetmesiyle başlayan dengesizlik nedeniyle Anchor Protocol (ANC) sorunu bir ortaya geldi ve bu da UST’nin dağılmasına ve Terra’nın (LUNA) çökmesine neden oldu. Bu çöküş, kripto para piyasasında milyarlarca dolarlık tasfiyelere ve tam manasıyla piyasa katliamına yol açtı.

Bu gelişmelerin ertesinde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bu çöküşün kripto ve stablecoin’ler üzerinde yeni bir düzenleyici çerçeveye olan acil gereksinimi güçlendirdiğini vurguladı. Tıpkı vakitte, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Tom Emmer, düzenlemenin benimsenmesini hızlandırma teşebbüslerini eleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.