Kripto Para

LUNA, Bitcoin ve Solana Varsayımı: Bu Düzeyler Geliyor!

Kripto analisti Filip L’ye nazaran yıkılan imaj ve yatırımcıların itimadını kaybetmesiyle LUNA için bir geri dönüş pek muhtemel görünmüyor. Analist, düşüş ögeleri boğalardan daha ağır bastığından BTC fiyatının daha da aşağı kayabileceğini belirtiyor. Analiste nazaran Solana fiyatı, düşüş trendi şimdi tabana vurmadığı için SOL’un şoför koltuğunda ayılar bulunuyor. Filip L’nin LUNA, BTC ve SOL tahlillerini kendi anlatımıyla okuyucularımız için hazırladık.

“LUNA yakında unutulacak”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Terra (LUNA) fiyatı bir kripto para ünitesi zombisine dönüştü. Fiyat hareketi, bağlı kuruluşu ve stablecoin UST’den yayılma tesirindeki keskin düşüşün akabinde kalp atışı yahut hayati işaretler göstermiyor.

Terra ile ABD doları ortasındaki sabitleyici kırıldıktan sonra LUNA fiyatı bir kuruşluk pay senedinin kıymetinin bile altına düştü. Birkaç görüşmede, şirketin hangi varlıkları elinde tuttuğu ve gerçek bedele ulaşması için satın aldığı hakkında rastgele bir yorum yahut detay verilmedi. Bu, düzenlenmedikleri ve münasebetiyle rastgele bir merkez bankası tarafından desteklenmedikleri için 180 milyar dolarlık altcoin sanayisinin tamamını riske atıyor.

Alt-uzaydaki kısa varlığıyla, LUNA muhtemelen kripto para ünitelerinin global piyasalardaki külfetlerden ve hareketlerden kurtulmak için uygulanan bir dizi düzenleme gerçeğine katkıda bulunacak.

“BTC fiyatı, geri dönüş öncesi aşağı taraflı kaymanın zirvesinde”

Bitcoin (BTC) fiyatı, süreç haftasının açılışında 31.321,98 dolar düzeyinde kesin bir ret ortaya çıktığından aşağı taraflı kaymanın doruğunda. Çabucak üstündeki dağıtım bölgesi ve aşağıdaki kırılma ile, ayılar şoför koltuğunda olduğu için Bitcoin fiyatı daha fazla paha kaybedecek halde ayarlandı. Lakin bir geri dönüş her vakit ihtimal dahilinde ve katiyetle daha düşük düzeylerde. BTC fiyatı, boğalar için yeni bir dağıtım alanı olarak 19.036 dolar ile 16.020 dolar ortasında tanımlanmış bir bölgeye kayabilir.

Fiyat her hafta düştüğü için Bitcoin fiyatı çeşitli baskılar altında. Global piyasalarda olduğu üzere yalnızca fiyat hareketini etkileyen kıymetli makroekonomik ve jeopolitik sıkıntılar değil, ESG için baskının yanı sıra imaj sorunu da var. Madenciliğin güç tüketiminden çıkan geniş karbon ayak izi, uzun vadede Bitcoin fiyatı için, madenciliğin ne vakit sürdürülebilir olacağı ve ana kripto para ünitesi olarak kullanılacağı konusunda sistemik bir sorun yaratıyor.

Bu nedenle BTC fiyatının kendisine karşı birçok ögesi var, bu da yalnızca daha fazla olumsuzluğun geleceği manasına geliyor. Bir noktada fiyat, boğaların katılmak isteyeceği adil kıymet noktasına ulaşmış olacak. Grafiklere bakıldığında, 2020 sonundan itibaren 16.020 dolar ile 19.036 dolar ortasında bir bölge belirlenebilir. Bu, boğaların ayılardan devralması için ülkü bir dağıtım düzeyi. O vakte kadar, Bitcoin yatırımcıları, kripto para ünitesinde yatırımcı hassaslığını bozan olumsuz imajı ortadan kaldırmak için benim için daha yeşil bir tahlil bulmuş olabilirler.

Yatırımcılar, tek bir başlığın bu aşağı istikametli baskıları kıran dik bir yükselişi kolaylıkla tetikleyebileceği çeşitli jeopolitik temalar üzerinde seçim yapabildiğinden, daha erken bir dönüş, elbette her vakit mümkün. Geri dönüş, haftalık 30.000 doların üzerinde, tercihen 32.650 doların üzerinde bir kapanış manasına geliyor ve bu da 36.709 dolara geri dönüşün yolunu açabilir. O andan itibaren, 40.000 dolar, 40.750,58 dolar ile üst taraflı gümüş astar olarak tekrar devreye giriyor ve bu da %40’lık bir geri dönüş manasına geliyor.

“Solana pahasının 2/3’ünü kaybedebilir”

Solana (SOL) için bir boğa koşusunun devam ettiğine dair ortada bir haber yok. Hafta boyunca her ralli, ayılar bir evvelki süreç gününün en düşük düzeyinin altında süratli bir formda eşleşip kırıldığı için sıcak bir plaka üzerinde yalnızca bir düşüş oldu. Bu türlü bir düşüş hissi ile, boğalar daha fazla kenarda kalacak ve dönüş sinyali olarak 19 dolar işaretlenerek daha güzel bir düzeye girmek için bekleyecek.

Solana fiyatı, haftalık grafikte 61,44 doların v  2021 Mayısına kadar uzanan kritik bir düzeyin altında duruyor. 55 günlük Kolay Hareketli Ortalama’nın (SMA) 200’ün altında süreç gördüğü ( death cross) mevt haçı ile birlikte genel ton hala çok aşağı taraflı. Dolyısıyla yakın vakitte rastgele bir geri dönüş olmayacak. Bu düşüş trendi yedinci düşüş haftasına girse de, Göreli Güç Endeksi hala çok satılmadı, lakin biraz eşitlenmeye başlıyor.

SOL fiyatı bu nedenle önümüzdeki haftalarda bir geri dönüşe şahit olabilir. Fakat RSI ile belirtildiği üzere, daha fazla düşüş hala mümkün. Fiyatın 61,44 dolardan 19,04 dolara düşmesiyle hala %70 oranında paha kaybedebilir. Bu son düzey, Solana fiyatını bir toparlanma için ayarlayabilen ve 90,23 dolara yükselmeden evvel 61,44 doların üzerine çıkabilen ve 55 günlük SMA ile tarihi bir değerli düzeyin çabucak üzerinde bir çift zirve ile karşılaşacağı uzun vakittir beklenen taban olabilir.

ABD doları, DXY endeksinin düşmesiyle evvelkinden daha zayıf bir halde haftayı kapatmaya ayarlandığından, o noktaya gelmeyebilir ve önümüzdeki süreç haftasında üst istikametli bir yer olabilir. Eurodolar 1,06 doların üzerinde daha da gevşerse, muhtemelen SOL fiyatının bu 61,44 dolara karşı bir sıkışma ve daha da yükselmesini bekleyebiliriz. Kırmızı azalan trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, daha süratli bir ralliyi tetikleyebilir ve 90 dolardan 100 dolara kadar çıkabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.