Alt Coinler

LUNA 27 Mayıs’ta Yine Doğuyor: İşte Destekleyen Borsalar!

Son vakitlerin en çok konuşulan altcoin’i olan Terra (LUNA) için yeni gelişmeler yaşanıyor. Terra 2.0 beklentisi piyasada meraka yol açarken bu yeniliği destekleyen borsalara dair haberler gelmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Terra 2.0 hayata geçiyor

Görünüşe nazaran Do Kwon ve grubu, bu ayın başlarında kripto tarihinin en büyük çöküşlerinden birinin akabinde nihayet Terra ekosistem canlanma planını hayata geçirdi. Duyuruya nazaran, 27 Mayıs Cuma günü Terra 2.0 isimli yeni bir zincir piyasaya sürülecek. Duyuru, “Terra ekosisteminin yeni bir Blockchain’in doğuşunu talep eden 1623 Teklifini geçmek için oy kullandığını” belirtiyor. Önerilen plana nazaran, özgün Blockchain, Terra Classic olarak isimlendirilen eski zincirle ayrılacak. Yeni Blockchain, rastgele bir algoritmik stablecoin olmadan çalışacak olan Terra ismini alacak.

Benzeri formda, eski Lunatokenı Luna Classic (LUNC) olarak isimlendirilirken yeni token LUNA ismini alır. Do Kwon ve grubu, evvelki LUNA ve UST kripto para ünitelerinin tüm sahiplerinin yeni kriptoyu Perşembe günü bir airdrop ile almasına karar verdi. Bu, iştirakçileri doğrulamak için eski Terra ağından alınan anlık manzaralara dayanacak. Token dağıtım ayrıntıları idare teklifinde bulunabilir, fakat özetlemek gerekirse:

  • Topluluk havuzu: %30
  • LUNA sahiplerine atak öncesi: %35
  • Atak öncesi UST sahipleri: %10
  • Akın sonrası LUNA sahipleri: %10
  • Hücum sonrası UST sahipleri: %15

Lakin Terra, teknik kısıtlamalar nedeniyle Terra’daki tüm LUNA ve UST varlıklarını anlık imaja dahil etmenin mümkün olmayacağını belirtti. Bu, Terra’dan köprülenmiş UST yahut LUNA’yı içerir, LUNA yahut UST köprüleri olan ve atak sonrası anlık imgeye dahil olmak isteyen Kullanıcılar, Terra Blockchain’ine geri köprü kurmalıdır. Anlık imaj ayrıyeten CW3 çoklu imza kontratlarında UST yahut LUNA’yı içermeyecektir. UST yahut LUNa’nın birçoklarını dahil etmeye çalışsa da, birtakım uç durumlar olacaktır.

Kripto para borsaları LUNA kurtarma planını destekliyor

En tanınan kripto para borsalarından kimileri Terra 2.0 lansmanını desteklemek için öne çıktı. Kripto para borsası Huobi, lansmanı destekleyeceğini söylerken OKX, yeni Terra tokenlarının airdropunu destekleyeceklerini söyledi. Binance, müşterilerini oylama sonucu hakkında bilgilendirdi ve borsanın Terra ve UST çöküşünden etkilenen Binance kullanıcıları için bir kurtarma planı hazırlamak için Terra takımıyla işbirliği yaptığını söyledi.

https://twitter.com/binance/status/1529436477867835392

HitBTC, 27 Mayıs’tan itibaren Terra 2’de çalışacak yeni Terra tokenını destekleyeceğini söyledi. Şu anda var olan eski zincirin ismi Terra Classic ve tokenların ismi Luna Classic (LUNC) olacak.

Huobi, Terra 2’yi desteklemek için heyecanlı ve istekli görünen öteki bir kripto borsası. Borsa, müşterilerini “LUNA‘nın Yine Doğuşu”na hazırlamak için bir tweet gönderdi.

BYBIT, Terra 2 yayınlanmadan evvel 26 Mayıs’ta platformunda UST ve LUNA tokenlarını tekrar adlandıracağını söyledi. 25 Mayıs öğlenden sonra para yatırma ve çekme süreçleri durduruldu.

Birtue, 27 Mayıs 2022’de LUNA 2.0 ticaretini başlatan birinci borsa olacaklarını söyledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.