Kripto Para

LUNA 2.0 piyasaya sürüldükten sonra yeni LUNA tokeni nasıl hareket etti?

Investing.com – Terra 2.0, hafta sonu piyasaya sürüldükten sonra yeni LUNA tokeni, son 24 saatte epeyce volatil hareketlere maruz kaldı. 

Yeni Luna tokeni, hafta sonu entegrasyonunu tamamlayan kripto para borsalarında listelenmeye başladı. Terra 2.0’un başarılı bir halde yayına alınmasının akabinde LUNA tokeninin listelenen borsalarda son derece yüksek volatiliteyle vakit zaman farklı fiyatlardan sürece bahis olduğu görüldü. 

Şu an yeni LUNA tokeni, süreç hacminin -Binance’in yokluğunda- neredeyse yarısına sahip olan Kucoin borsasında, 0,5 dolardan sürece açıldıktan sonra süratli halde 12 dolara kadar yükseldi. Akabinde 3,3 – 7 dolar bandında görülen volatilite sonrası yeni LUNA, 5 dolar bandında istikrar buldu.

Bybit borsası ise yeni LUNA’yı 0,5 dolardan sürece açtıktan sonra kripto paranın en yüksek kıymetine ulaştığı borsa oldu. LUNA, Bybit’te alım – satıma açılmasının akabinde kısa bir müddet 30 dolardan süreç gördü. Şu an ise LUNA, Bybit’te 6 dolar bandında hareket ediyor. 

LUNA tokeni, piyasaya çıktığı birinci gün 281 milyon dolarlık bir süreç hacmine sahip oldu. Dün süreç hacmi 150 milyon dolara geriledikten sonra haftanın birinci günü son 24 saatlik süreç hacmi, 133 milyon dolara düştü.

Binance, yeni LUNA tokenini 31 Mayıs’ta listeleyecek

Binance, Bugün Luna Classic olarak isimlendirilen eski LUNA tokeninin en yüksek süreç hacmine sahip kripto borsasıydı. Borsa, Terra 2.0’ın piyasaya sürülmesinden evvel bir açıklama yaparak yeni LUNA tokenini 31 Mayıs tarihinde listeleyeceğini duyurdu. Bununla birlikte LUNA airdrop’larının da Binance kullanıcılarına dağıtılması bekleniyor.

Başka yandan Binance, öteki borsalardan daha temkinli formda yaklaştığı Terra 2.0 ağı için kimi tedbirler alıyor. Buna nazaran Binance platformunda yeni LUNA tokeni, olağandan daha riskli olarak görülen kripto paraların bulunduğu kategori olan inovasyon alanına alınacak ve kullanıcılardan bu tokenle süreç yapmadan evvel birinci sorumluluk reddini onaylamaları istenecek.

Terra 2.0 yayına alındıktan sonra listelenen borsalardaki süreçlere nazaran yüzde 80’e ulaşan bir volatilite gördü. Bu yüzden Binance’in kullanıcıları yüksek volatiliteye karşı uyardığı görülüyor. Bununla birlikte Cumartesi günü piyasaya sürüldükten sonra airdrop yoluyla yaklaşık 1 milyar yeni LUNA tokeni dağıtıldığı biliniyor.  

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.