Alt Coinler

LUNA 2.0 Etkin: İşte Terra Yatırımcılarının İzleyeceği Süreç!

Terra (LUNA) 2.0 lansmanı için resmi duyuru yapan takıma nazaran, Blockchain ağındaki birinci bloğu oluşturarak Terra 2.0 Pheonix-1 ana ağı nihayet yayında. İşte detaylar…

LUNA 2.0 hakkında bilinmesi gerekenler

Yesyeni Terra Blockchain’inin 1. bloğu (Phoenix-1) resmi olarak 28 Mayıs 2022’de, Türkiye saati ile 9’da üretildi.  Grubun resmi duyurusu, LUNA tokenlarını almak için uygun olan şahısların, Terra istasyonu tarayıcı uzantıları aracılığıyla yeni Phoenix 1 ağını seçerek cüzdan bakiyelerini denetim edebileceklerini ekliyor. Terra’nın kurucusu Do Kwon şunları yazdı:

LUNA (veya birtakım borsaların dediği üzere LUNA2) token bakiyelerinizi görüntülemek için, yalnızca istasyonda oturum açmanız ve sayfayı yenilemeniz gerekiyor.

Kullanıcılar, yeni likit LUNA tokenlarıyla ödül kazanmak için Terra Station’da staking yapmak üzere çeşitli şeyler yapabilirler. Kullanıcılar, piyasaya sürüldükten sonra bunları dApp’lerde kullanabilir, takas edebilir ve hatta idare kararlarına katılabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra 2.0, fork değil, büsbütün yeni bir Blockchain’dir. Sonuç olarak, Terra Classic üzerinde çalışan dApp’lerin yeni zincirde tekrar başlatılması gerekiyor. RandomEarth, Astroport, Spectrum, Prism, Nebula, EdgeProtocol, TerraSwap ve başkaları dahil olmak üzere dApp’lerden kimileri yeni zincire geçti.

Stake edilen LUNA’lar nasıl denetim ediliyor?

Terra, LUNA airdrop’unun halihazırda stake edilen ve hak kazanan kısmı için, kullanıcıların üç adımlı kolay bir süreci izlemesi gerektiğini açıklıyor.

  • Terra Station Masaüstü Uygulamasını açın
  • Phoenix-1 Ağı’nı seçin
  • Stake edilen coinleri ve stake edilen doğrulayıcıyı görüntülemek için “stake:” sekmesine tıklayın.

Kullanıcılar, istedikleri doğrulayıcıyı seçme ve staking mükafatları kazanmaya başlama özgürlüğüne sahip olur. Kullanıcılar bunu, tekrar yetki vererek yahut yetki dönemini kaldırarak ve akabinde stake’i tekrar devrederek yapabilirler. Kullanıcılar, LUNA’ları stake edildiğinde ve hak kazanma sürecindeyken bile stake mükafatları almaya devam edecekler. Terra ağının gerisindeki takım, bahse yönelik açıklamalarında, “Bugün, Terra topluluğu için bir sonraki kısmın başlangıcını işaret ediyor: potansiyelimizin hudut tanımadığı ve kolektif yaratıcılığımızın gelişebileceği bir yer” diyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.