Kripto Para

Kurumsal Para, Bu 3 Altcoin’den Çıkarken O 4 Coine Aktı!

Yeni bir CoinShares raporuna nazaran, geçen haftaki Bitcoin fiyat volatiltesi, kurumsal yatırımcılar için satın alım manasına geldi.  CoinShares’in araştırma lideri James Butterfill’e nazaran, çok piyasa oynaklığı sırasında Bitcoin fonlarına yüklü ölçüde para aktı. Bu sırada, öbür altcoin projeleri de kurumların gözdesi oldu. İşte detaylar…

Kurumların gözü bu altcoin projelerinde

Kurumlar çeşitli altcoin fonlarına para aktarırken, kimilerinden çekti. Çıkış gören fonlar ortasında Ethereum, Solana ve Polkadot’a dayalı fonlar vardı. CoinShares raporu, geçen hafta borsada süreç gören Ethereum fonlarından 27 milyon dolarlık bir çıkış olduğunu ve 2022 için toplam çıkışı 236 milyon dolara getirdiğini belirtti. Butterfill raporda, Ethereum tabanlı fonlarda yönetilen varlıkların yüzde 2.6’sını oluşturduğunu yazdı.

Öte yandan Solana geçen hafta 5.3 milyon dolarlık net bir çıkış gördü, lakin yıl içinde hala 103 milyon dolar artıda gözüküyor. Polkadot (DOT) ise 600.000 dolarlık çıkış yaşadı. Giriş görülen altcoin’lere bakıldığında ise 200.000 dolar ile Litecoin (LTC), 300.000 dolar ile Tron (TRX), 300.000 dolar ile Cardano (ADA) ve son olarak 200.000 dolar ile Ripple (XRP) göze çarpıyor.

Bitcoin için 300.000 dolarlık giriş görüldü

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin geçen hafta, Temmuz 2021’den bu yana birinci defa 35.000 doların altına düşerek düşüş hissiyatının ortasında 26.350 dolar düzeylerini gördü. Bu sırada TerraUSD (UST) algoritmik stablecoin’i, ABD dolarına sabitini kaybetti ve bilhassa bu ekosisteme olan inanç çöktü.  Ekim ayında, Bitcoin’in fiyatı, 10 Kasım’da tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 68.789.63 dolara erişmesiyle sonlanan istikrarlı bir rallideydi ve piyasa kıymeti 1.3 trilyon dolara ulaşmak üzereydi.

O vakitten beri Bitcoin’in piyasa bedeli yarıya indi: 560 milyar doları gördü. Fiyatı ise, yazım sırasında 30.463 dolarda bulunuyor. Kuzey Amerika’da listelenen BTC fonları 312 milyon dolar giriş görürken, Avrupa fonlarından 32 milyon dolar çıktı.  CoinShares’in izlediği tüm borsada süreç gören kripto fonları ortasında Grayscale hala en büyük sağlayıcı olarak yerini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.