Kripto Para

Kritik Bitcoin Düzeylerini Bildi: Sıradaki Düzeyler Bunlar!

Mayıs 2021’deki çöküşü hakikat bir formda bilmesiyle tanınan ve yakından takip edilen bir kripto para ünitesi analisti, Bitcoin (BTC)’in tüm vakitlerin en yüksek düzeylerini izlemesi için gerçekçi bir fiyat yolu belirledi. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin için sıradaki düzeyleri paylaştı

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere çeşitli fiyat hareketlerini gerçek iddia etmesiyle gündeme gelen Dave the Wave, Twitter’daki 105.000 takipçisine, 2023’ün sonunda 70.000 dolar düzeyini kırmadan evvel Bitcoin’in önümüzdeki bir yıl boyunca ortalıkta dolanacağı potansiyel bir senaryo öngördüğünü söylüyor. Bitcoin’in ileriye gittiğini, bu türlü bir düzeyin görülmesinin kendisini şaşırtmayacağını söz ediyor.

Dave the Wave, grafiğine dayanarak, BTC’nin 2024 yılının Mayıs yahut Haziran aylarında, yani yaklaşık iki yıl sonra 200.000 dolar civarında bir döngü tepesine ulaşabileceğine inanıyor. Yakın vadede, kıdemli kripto analisti, Bitcoin’in şu anda bir taban oluşturmak için çalıştığını söylüyor. Dave the Wave, BTC’nin mevcut fiyat hareketini, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamadan sıçramadan evvel azalan bir üçgen modelinden ayrıldığı 2018 ile karşılaştırıyor. Karşılaştırmaya nazaran, BTC çoktan tabana vurma ve dayanak bulma sürecinde olabilir. Analist, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Grafikten uzaklaşmaya ve haftalık Bitcoin fiyat hareketi üzere şeylere bakmanıza yardımcı oluyor. Karşılaştırma her şey değildir, ancak hiçbir şey de değildir. Geçmesi gereken bir şey…

MACD göstergesi nelere işaret ediyor?

Dave the Wave, aylık grafikte hareketli ortalama yakınsama sapmasını (MACD) de takip ediyor. Kripto analistine nazaran, trend dönüşlerini tespit etmek için kullanılan MACD, ay sonuna kadar bir dayanak alanına ulaşabilir. Buna ek olarak BTC, 2014 ve 2018 ayı piyasalarında Bitcoin’in tabana vurduğu bir alan olan 0.382’lik kilit Fibonacci düzeyinin üzerinde süreç görüyor. Son yedi günde çoğunlukla yatay süreç gören Bitcoin, yazım sırasında 30.000 doların biraz üzerinden süreç görüyor. Analist, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

*Bu metrik* temelinde, aylık MACD’nin logaritmik versiyonunda, Bitcoin düşük düzeyi epeyce uygun görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.