Kripto Para

Kripto piyasasında Terra kaynaklı düşüş sürüyor

Merkeziyetsiz finansın (De-Fi) en büyük deneylerinden birini destekleyen blok zincir ekosistemlerinden Terra sabitkoininin çöküşü hali hazırda ayı piyasasına girmiş olan kripto piyasasındaki düşüşün daha da büyümesine neden oldu.

Terra yetkililerinin yeni bir blok zincirle tekrar hayata geçirme planlarına karşın De-Fi dünyasının geri kalan kısmı çok ikna olmuşa benzemiyor. Bunun yanında Ethereum’u daha güç verimli hale getirecek süreçte yaşanan bir yanılgı da kripto piyasasıyla ilgili kaygıların artmasına neden oldu.

Ether Cuma günü Asya piyasasında yüzde 5,3 paha kaybederek 1729 dolara gerilerken, ikinci en büyük kripto paranın bu yıl için paha kaybı da yüzde 53’e ulaştı. Ayı piyasasından çıkıldığına dair bir izlenmiş oluşması için Ethereum’un 2000 doların üstünde süreç görmesi gerektiği bedellendiriliyor.

De-Fi sistemiyle kontaklı olan Avalanche, Solana ve Polkadot üzere tokenlar da Cuma günü yüzde 5 ila 8 ortasında paha kaybetti.

Bitcoin ise 28007 dolara kadar düşmesi sonrası inançlı liman olarak kalarak düşüşünü yüzde 1,8 ile sonlandırdı. Yeniden de en büyük pazara sahip kripto para evvelki haftalarda paralel hareket ettiği riskli varlıklardan Perşembe günü ayrıştı. ABD’de paylar bu yılın en düşük düzeyinden toparlanmaya başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.