Kripto Para

Kripto paralar bugün nasıl hareket etti?

Investing.com – Haftanın birinci günündeki geri çekilme sonrası kripto paraların genelinde bugün düşük de olsa müspet bir seyir hakim. Toplam piyasa kıymeti, dün 1,3 trilyon doların altını gördükten sonra akşam saatlerine gerçek 1,31 trilyon dolar düzeyinde bulunuyordu. Geçen haftaki volatilitenin azalmasıyla son 24 saatlik süreç hacmi 80 milyar dolar düzeyinde kalmaya devam ediyor. 

Bugün birinci 100 kripto paranın 95’i artıdayken yalnızca 5 kripto varlığın son 24 saatte ekside seyrettiği görülüyor. Bunun yanında dikkat çeken bir detay kripto endişe ve açgözlülük endeksinin yılın en taban düzeyi olan 8 bedeline gerilemesiydi. Dün 14 puanda bulunan endeks, bugün sert düşerek 8 puana geriledi ve bu durum kripto piyasasında çok endişe hissinin devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC), tekrar 30.000 dolar bandında

Bitcoin (BTC), haftanın birinci günü 29.000 dolara sarktıktan sonra 29.500 dolar düzeyinde takviye buldu ve son 24 saatte yüzde 2’yi bulan kıymet artışıyla ABD süreç saatlerine 30.500 dolar düzeyinde başladı. 

Bitcoin piyasa pahası 580 milyar dolara çıkarken toplam süreç hacminin yüzde 37’si Bitcoin süreçlerine ilişkin. Hafif toparlanmaya karşın BTC/USD, dünkü kayıplarını şimdi geri alabilmiş değil. 

Birinci 10 kripto parada son durum 

En büyük 10 kripto para ortasında Solana (SOL), yüzde 5’e yakın artışla 57 dolar bandında hareket ederek en çok yükselen altcoin oldu. 

Ethereum (ETH), yüzde 3’e yakın artışla 2.100 dolara ilerlerken BNB, XRP ve Cardano (ADA) bugün günlük yüzde 4’e yakın paha artışına sahip. 10. en büyük kripto para olan Doge ise bugün yüzde 2,5 oranında yükselişle 0,09 dolar bandına yakın hareket ediyor. Öteki yandan DOGE, son bir haftalık yüzde 22 paha kaybıyla birinci 10’un en çok kıymet kaybeden kripto parası pozisyonunda. 

Birinci 100’de öne çıkan altcoinler

34. sıradaki Elrond (EGLD), son 24 saatte yüzde 11 oranında bedel kazandı ve 100 dolar bandını geri kazanarak birinci 100’de en çok kıymet kazanan altcoin oldu. Algorand (ALGO), IOTA (MIOTA) ve ApeCoin (APE) de yüzde 10’a yakın bedel artışlarına sahip. 

Bugün az sayıda kripto varlık paha düşüklüğü görüyor. Bunlar ortasında Arweave (AR) (-%5), Kusama (KSM) (-%2,77) ve XDC Network (-%2,43) en çok düşüş gören altcoinlerin başında yer alıyor.

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.