Kripto Para

Kripto para piyasalarında yatay seyir devam ediyor

Investing.com – Kripto para piyasaları Mayıs ayının ikinci yarısında sert düşüş sonrası yatay seyrini koruyor. Toplam kripto para piyasa bedeli, 1,25 trilyon dolar etrafında salınırken geçen haftalara nazaran düşen süreç hacmi yatay hareketi destekliyor. Son 24 saatlik ortalama süreç hacmi, 75 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

Kripto para kaygı ve açgözlülük endeksine nazaran piyasada çok kaygı algısı devam ediyor. Bugün en büyük 100 kripto parada karışık bir seyir gözlenirken 60 kripto parada artıda 40 kripto para ise dünkü fiyatına nazaran ekside hareket ediyor. 

Bitcoin son 24 saatte nasıl hareket etti? 

Bitcoin fiyatı, Mayıs ayının birinci iki haftasındaki düşüş sonrası 28.700 – 30.300 dolar bandında hareket etmeye devam ediyor. 

Bitcoin, dün 28.600 dolar düzeyine kadar geriledikten sonra ABD süreç saatlerinde talep görerek 30.200 dolara kadar yükseldi. Fakat günün birinci saatlerinde başlayan satışlar, Avrupa seansında da devam ederken BTC/USD, akşam saatlerine yanlışsız tekrar 30.000 doların altına kaydı. Son 24 saatte yüzde 1 paha artışını koruyan BTC, haftalık bazda kıymetini müdafaaya devam ediyor. 

Altcoin piyasasında son durum

En büyük altcoin Ethereum, günün birinci saatlerine kadar dünkü 1.910 dolar fiyatından 2.020 dolara kadar yükseldikten sonra yine satış görerek 1.950 dolara kadar geriledi. 

En büyük 10 kripto para ortasında son 24 saatte Bitcoin dışında BNB ve XRP artıda kalan kripto paralar oldu. BNB, düne nazaran yüzde 1,3 artışla 326 dolardan el değiştirirken XRP, yüzde 0,5 oranında kısmi yükselişle 0,4 dolar dayanağını muhafazaya devam ediyor. 

Solana (SOL), an prestijiyle 48 dolardan süreç görürken yüzde 2 paha kaybıyla birinci 10’da en çok kıymet kaybeden kripto para.

Birinci 100 kripto varlığı denetim ettiğimiz eski sabit kripto para olan UST’nin getiri listesinin başında yer aldığı görüldü. UST, bugün yüzde 10 paha artışına sahip. 22 Mayıs’tan beri talep gören TerraUSD, son 4 günde yüzde 40’a yakın bedel artışıyla 0,08 dolara kadar yükseldi. 

Başka yandan Celo (CELO), Ethereum Classic (ETC), Loopring (LRC), birinci 100’de en çok paha artışı gören öbür altcoinler oldu. 

Bu hafta içinde sert yükseliş gören Bitcoin Gold (BTG), bugün yüzde 10 bedel kaybıyla yüksek bedelli kripto paralar ortasında en çok bedel kaybı gören kripto varlık oldu. NEM (XEM), Kadena (KDA) ve 1inch Network (INCH) yüzde 5 bedel kayıplarıyla BTG’yi takip ediyor.

Müellif: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.