Kripto Para

Kripto para ekosisteminden aktüel haberler

Investing.com – Kripto para piyasalarındaki aktüel gelişmelerden derlediğimiz günlük haber özetimizle satır ortalarında kalan kripto haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Beeple’ın Twitter hesabı hacklendi

Tanınan dijital sanatçı Beeple’ın Twitter hesabı, hafta sonu akına uğradı. Dolandırıcılar kimlik avı saldırısıyla  430.000 doların üzerinde Ethereum ve NFT çaldı.

MetaMask güvenlik analisti Harry Denley birinci olarak Pazar günü, kullanıcılara Beeple’ın Twitter biyografisindeki ilişkinin, kullanıcı cüzdanlarını otomatik olarak boşaltacak bir kimlik avı web sitesine yönlendirildiği konusunda uyarmıştı.

İlişkiye tıklayıp cüzdanlarını bağlayan kullanıcılardan çalınan NFT’ler daha sonra OpenSea’de satıldı ve ele geçirilen ETH’ler de yasadışı olarak elde edilen fonları aklamaya yarayan bir kripto para karıştırıcısına aktarıldı.

Panama Lideri, kripto para tasarısının güzelleştirilmesini istiyor

Panama Ulusal Meclisi, Nisan ayında kripto para ünitelerini düzenlemeye yönelik bir tasarıyı büyük bir çoğunlukla kabul etti. Lakin tasarı, yasalaşması için Panama Devlet Lideri Laurentino Cortizo onayından geçmedi.

Cortizo, önüne kesin teyitler konulmadan tasarıyı onaylamayacağını söyledi. Devlet Lideri, asıl tasasının ise global kara para aklama tersi standartlarla uyumluluk olduğunu lisana getirdi. 

Laurentino Cortizo, ayrıyeten hukuk takımının maddeyi gözden geçirdiğini ve yasanın birtakım kısımlarını kabul etmek yahut veto etmek için onların tavsiyelerine uyacağını da açıkladı. Panama’nın güçlü bir finansal sisteme sahip olduğunu ve kripto para ünitelerini benimsemek için ivedi etmediğini de kelamlarına ekledi.

GameStop, Loopring için itici güç olabilir mi?

Loopring, bu ayın başlarında %50’nin üzerinde düşerken pazarın geri kalanıyla birlikte sert kayıplar verdi. GameStop’un Loopring L2’de gözetimsiz saklama cüzdanını başlatması haberi ise LRC’nin dün yüzde 30’a varan paha artışına neden oldu. 

Piyasalardaki düşüş eğiliminin devam etmesine bağlı olarak dün 0,66 dolara kadar yükselen altcoin, gelen kâr satışlarıyla GameStop haberini süratli fiyatlamış oldu.

Do Kwon’un yakım adresini açıklamasından sonra 280 milyon LUNA yakıldı

Terra‘nın CEO’su ve kurucusu Do Kwon, hafta sonu Twitter üzerinden, insanların LUNA tokenlerini yakmak için gönderebilecekleri meyyit bir cüzdan adresi yayınladı. Tweet, süratli biçimde etkileşim gördü ve bildirilen cüzdana kısa müddette 280 milyon LUNA gönderildi.

Yakım adresini ilan ettikten iki sonra Do Kwon, LUNA tokenlerini yakmanın fiyat üzerinde tesiri olmayacağını ve token kaybetmekten öteki bir mana tabir etmeyeceğini tez etti.

Uniswap, iki yeni Blockchain üzerine kurulacak: Moonbeam ve Gnosos

Uniswap, Gnosis ve Moonbeam zincirleriyle Polkadot ağında birinci defa piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 

12 Mayıs’ta, Uniswap topluluğunda, DeFi uygulamalarına güç sağlayan bir Polkadot parachain olan Gnosis ve Moonbeam’de Uniswap v3’ü dağıtmak için bir idare teklifine ait oylama başladı.

Uniswap’ı Moonbeam’e yerleştirme önerisi 50.690.718 lehte ve 3.078 aleyhte oy alırken, Uniswap’ı Gnosis’e yerleştirme önerisi 46.069.208 lehte ve 3.078 aleyhte oyu gördü.

Bu, Uniswap’ın evvelki Ethereum, Polygon, Optimism ve Arbitrum entegrasyonlarına ek olarak iki yeni zincir için dayanağına kavuşacağı manasına geliyor. 

STEPN’in GMT tokeni, günlük harcamalar için Alchemy Hisse tarafından desteklenecek

Önde gelen fiat-kripto ödeme tahlilleri sağlayıcısı Alchemy Hisse (ACH) ve web3 uygulaması STEPN (GMT), yeni bir iş birliğini duyurdu. 

STEPN’in GMT tokeni artık Alchemy Pay’in dünya çapında 70’den fazla ülkede online ve çevrimdışı 2 milyondan fazla ticari ortakta harcanmasını sağlayan hibrit fiat-kripto ödeme sistemi tarafından desteklenecek.

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.