Alt Coinler

Kripto Milyarderi, Bu Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Büyüklerden İyi!

Geçen yılın birinci katman yıldızlarından Solana (SOL), bir dizi teknik aksaklık nedeniyle “ağ performansı sorunlarıyla” gündeme geliyor. Altcoin projesine yönelik eleştiriler Twitter üzerinde yoğunlaşırken, FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), tartışmada açıkça Solana’yı (SOL) savundu. Hatta, “hala diğer tüm büyük Blockchcain’lerden daha iyi” olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Solana ağında neler yaşandı?

Solana Blockchain, Eylül’ün kapalı kalma süresinden bu yana tam bir kesinti yaşamamış olsa da, son birkaç ayda bazı teknik sıkıntılar yaşadı. Ağ, 14 Eylül 2021’de 17 saat boyunca çevrimdışıydı ve 20 Eylül 2021’de Solana Foundation, bu kesintinin hizmet reddi (DoS) saldırısından kaynaklandığını doğruladı. Geçen hafta sonu, Solana mainnet üzerinde (hala beta aşamasında), yeni performans sorunları nüksetti. Ekip aşağıdaki tweetle ayrıntıları paylaştı:

Altcoin projesi hakkında neler söylendi?

Girişimci ve melek yatırımcı Joe McCann, Solana ekibinin Bloomberg hata raporundan önce sorunu çözmeyi başardığını paylaştı:

Solana Labs Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko, bu sorunu bu kadar çabuk çözmek için inanılmaz derecede sıkı çalışan herkese teşekkür etmek için aşağıdaki tweet’i attı:

Yakovenko, geçen hafta sonu Solana mainnet’in “3.000 TPS’nin üzerindeki tipik ortalamadan, yakın zamanda 800 TPS’ye ulaştığını” bildirdi. Bu, fon aktarmaya çalışan veya Solana DApp’leri (NFT pazar yerleri gibi) ile etkileşime giren ağ kullanıcıları için sorunlar yarattı. Ardından Solana’nın “kullanıcı deneyiminin bugün olması gerektiği gibi olmadığını” kabul etti ve “sofistike geliştiricilerden ve kullanıcılardan” gelen hızla artan talebi suçladı.

SBF aksaklıklara rağmen Solana diyor

Bugün erken saatlerde, kripto Twitter camiasında genellikle SBF olarak adlandırılan FTX CEO’su, Solana’nın son performans sorunları hakkındaki düşüncelerini paylaşmaya karar verdi. SBF, bir miktar performans düşüşü olduğu doğru olsa da, Solana Blockchain’in hala diğer tüm büyük ağlardan daha fazla işlem gerçekleştirdiğini söylüyor. Tweet dizinin bir kısmı şunları içeriyor:

…Solana’nın bu hafta performansı düştü. Ama ‘bozulmuş’ görecelidir – neyden neye göre? …hala diğer tüm büyük Blockchcain’lerden daha fazla işlem gerçekleştiriyor…Evet, istenilen kadar çok işlem gerçekleştirmedi. Ama yine de bir ton yapıyor…büyük resmi gözden kaçırmayalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.