Alt Coinler

Kıymetli Gelişme: LUNA İçin Beklenen Tarih Açıklandı!

Terra (LUNA) Blockchain’inin yeni genesis bloğu için beklenen tarih açıklandı. İşte LUNA yatırımcılarının merak ettiği tarih…

LUNA yatırımcılarının gözü 26 Mayıs’ta

Terra 2.0, Terra’nın resmi idare web sitesine nazaran 7.790.000 blok yüksekliğinde bir anlık manzara alacak. Anlık manzara için mümkün olan en erken vakit 26 Mayıs Türkiye saati ile 19.20 olarak belirlendi. Ayrıyeten, Genesis blok arzı beklenenden çok daha düşüktü, yaklaşık 116,7 milyon. Bir yıl sonra 182 milyona çıkması bekleniyor. Blockchain araştırmacısı ve gazeteci Wu Blockchain, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Terra topluluğu üyeleri tarafından yapılan yorum: anlık imaj bloğu 7,790,000 ve Terra 2.0 26 Mayıs 2022, 16:20:00 UTC’de (TSİ 19.20) gerçekleşebilir; oluşumdaki arz, 1 yıl sonra 182 milyona yükselebilir, şu anda 116.7 milyona yakın.

Arz hesaplanırken birtakım faktörler göz önünde bulundurulmalı. Örneğin çöküş öncesi LUNA sahiplerine yapılacak tahsis, 10.000 Luna yahut daha az anlık imaj bakiyesine sahip tüm yatırımcılar için geçerli olacak.  Yüzde 70’i iki yıl sonra piyasaya girecek. Bu, ferdî LUNA sahiplerinin başlangıçtaki likiditesinin karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için yapılır. Yeni genesis bloğu ile yapılan yeni kurtarma planı, çöküşten evvel Luna’nın toplam cüzdanlarının sırf yüzde 6.45’ine kıyasla, Luna’nın cüzdanlarının yüzde 99.81’ini kapsayacak.

Güney Koreli düzenleyiciler harekete geçti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra ekosisteminin çöküşü, kripto ekosisteminde şok dalgaları göndererek tüm pazarı aşağı çekti. Bu fiyasko, sadece algoritmik stablecoin’lerin geçerliliği ve sürdürülebilirliği hakkında soruları gündeme getirmekle kalmadı, tıpkı vakitte piyasayı düzenleme aciliyetini de artırdı. The Korea Times tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, felaketin ışığında, Güney Koreli düzenleyiciler kripto borsalarının incelemesini ve kontrolünü sıkılaştırmaya çalışıyorlar.

24 Mayıs’ta sona eren iki günlük acil bir Ulusal Meclis seminerinde, kripto borsa önderleri ve üst seviye hükümet yetkilileri, Terra-Luna çöküşü üzere gelecekteki fiyaskolara karşı alınacak tedbirleri tartıştılar. Seminere ülkenin en büyük borsaları olan Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax’tan temsilciler katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.