Kripto Para

JPMorgan: Bitcoin’in Gerçek Kıymeti Bu Rakamlar!

Bitcoin, 30.000 dolar düzeylerinde önemli bir dirençle karşı karşıya ve birtakım analistler, buradan düşmeye devam edeceğine inanıyor. Bir Wall Street bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin için olumlu ve mevcut fiyatlara nazaran yüzde 28’lik bir artış öngörüyor.

JPMorgan: Bitcoin’in “gerçek değeri” 38.000 dolar

JPMorgan analistleri yatırımcılara yazdığı bir mektupta 38.000 doların Bitcoin için “makul bir fiyat” olduğunu belirtti. Ayrıyeten, banka piyasanın geleceği konusunda optimist. Notta şunlar yazıyor:

Geçen ayki kripto piyasası düzeltmesi, geçen Ocak/Şubat ayına nazaran daha çok kapitülasyona benziyor ve ileriye dönük olarak Bitcoin ve kripto piyasası için daha genel olarak üst taraflı görüyoruz.

JPMorgan, gayrimenkul yerine kripto paraları tercih ediyor

Şirketin tavsiye ettiği “alternatif yatırımlar” ortasında Bitcoin ve kripto para üniteleri de yer alıyor. JPMorgan’a nazaran, kripto paralar, özel borç, özel sermaye ve gayrimenkul üzere başka varlık çeşitlerinden daha büyük bir düzeltme gördü. Bankanın stratejistleri bu bahiste şunları söylüyor:

Bu nedenle, finansal riskten korunma fonlarının yanı sıra, en sevdiğimiz alternatif varlık sınıfı olarak gayrimenkulü kripto paralarla değiştiriyoruz.

Bitcoin ve öbür kripto para üniteleri, global finansal ortamdan önemli formda etkilendi. Fed yükselen enflasyon karşısında faiz oranlarını yükseltmeye hazırlanırken, yatırımcılar KAPALI varlıkları riske atmak için para transfer ediyor. Lakin son düşüşe karşın, dünyanın kimi güçlü yatırımcıları Bitcoin’i desteklemeye devam ediyor. Milyarder hedge fon yöneticisi Ray Dalio, alternatif bir varlık sınıfı olarak Digital Gold Bitcoin’e hala inandığını söyledi. Bir milyarder olan Bill Miller, Bitcoin varlıklarını elinde tuttuğunu ve mevcut piyasa gerilemesi boyunca hiç satmadığını söyledi.

Piyasa analistleri Bitcoin için neler söylüyor

Analistler volatilitenin geri döneceğini kestirim ederken, düşük süreç aktifliği değer kazanıyor. Analist Dylan LeClair, volatilite bilgilerine dayanarak durumu “ürkütücü derecede sakin” olarak nitelendirdi.

25 Mayıs’ta 32.800 dolara hakikat bir hareket öngören Michaël van de Poppe ise mevcut fiyat bölgesinden bir kopuşun “nispeten yakında” olacağını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.