Borsa

İktisat ve siyaset gündemi – 25 Mayıs 2022

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM’den

– GÜZEL Parti TBMM Küme Toplantısı gerçekleştirilecek.

– Genel Şurada Bankacılık Kanunu ile Kimi Kanunlarda ve 655 Sayılı Kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri devam edecek.

– KİT Komitesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu ve kurumlarının 2019 ve 2020 hesapları görüşülecek. (TBMM/10:30/14:00/14:30)

İKTİSAT FİNANS

1- Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gaye 2053: Termik Santrallerin Geleceği Çalıştayı’na iştirak edecek. (Ankara/10:30)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Creativity Network Proje Tanıtım Toplantısına, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Olağan Genel Şurasına ve VRV Üretim Tesisi açılışına katılacak. (İstanbul/09:30/11:30/Sakarya/15:00)

3- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun 15. Yıl Kıymetlendirme Toplantısı ve Yatırımcı Buluşması’na iştirak edecek. (Ankara/18:30)

4- TÜİK, Ocak-Mart devri yapı müsaade istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10:00)

5- “Davos Zirvesi” olarak da bilinen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) İsviçre’nin Davos kasabasında devam edecek. (Davos)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yad Vashem Holokost Müzesini ziyaret edecek, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile görüşecek ve ortak basın açıklaması yapacak, İsrail Turizm Bakanı Yoel Razvozov ile bir ortaya gelecek.

– Çavuşoğlu, işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Kudüs İslam Vakfı’nı ve Mescid-i Aksa’yı ziyaret edecek, Tel Aviv’de İsrail-Türkiye İş Kurulu Üyelerini kabul edecek, İsrail’deki Türkiyeliler Birliğine ziyarette bulunacak. (Batı Kudüs/Tel Aviv)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.