Borsa

İki şirket halka arz için SPK’dan onay aldı

Investing.com – Sermaye Piyasası Heyeti (SPK) haftalık bülteninde bildirildiği üzere Europen Sanayi İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Şeker Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı A.Ş.’nin halka arz müracaatları SPK tarafından onaylandı. 

Borsa İstanbul’da bu ay son olarak Sun Dokuma ve Yayla Agro Gıda’nın halka arz müracaatları onaylanmış iki şirket, 11 – 13 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleşen talep toplam süreciyle halka arz olmuştu. 

Europen ve Şeker Gayrimenkul halka arz oluyor

Mayıs ayının son günlerinde halka arz onayı alan Europen ve Şeker Gayrimenkul paylarının önümüzdeki hafta halka arz olması bekleniyor.

SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere nazaran Europen Sanayi, halka arz ile 135 milyon TL olan mevcut sermayesini 168,78 milyon TL’ye çıkarmak için 33,78 milyon TL sermaye artırımı gerçekleştirmeyi planlıyor. 

Europen halka arz kademesinde 1 TL nominal bedelli hisseler için 16,25 TL sabit fiyat belirlendi. EUREN koduyla borsaya kote olacak şirketin hisseleri için oransal dağıtım yolu uygulanacak.

Halka arz onayı alan öteki şirket olan Şeker Gayrimenkul, halka arz yoluyla mevcut 610.166.462 TL sermayesini 813.555.283 TL’ye çıkarmak için 203.388.821 TL bedelli sermaye artırımına gidecek.

SEGYO kodunu alan Şeker Gayrimenkul halka arzında 1 TL nominal bedelli hisseler, 1,1 TL sabit fiyattan satışa sunulacak.

SPK haftalık bültenindeki bilgilere nazaran bu şirketlerin halka arzında ek hisse satışı yapılamayacak. 

Müellif: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.