Borsa

İhracatçı seçimlerinde zelzele

ZELİHA SARAÇ- BURAK KARAGÖZ

TİM başkanlığına tekrar aday olması beklenen mevcut lider İsmail Gülle’nin dokuma dal konseyinde yapılan seçimlerde lider yardımcılığını kazanamaması ile başlayan tartışmada gözler Ticaret Bakanlığı’nda.

Bugün gerçekleşen dokuma bölüm heyetinde yapılan seçim sonrasında Güneydoğu Anadolu Dokuma ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Lideri Fikret Kileci dal şurası lideri seçildi.

Kaynaklardan edindiğimiz bilgilere nazaran, lider yardımcılığı için oy çoğunluğunun Uludağ Dokumacılık İhracatçıları Birliği Lideri Pınar Taşdelen Engin ve Akdeniz Dokuma ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Lider Yardımcısı Zeki Kıvanç’ın aldığı tabir edildi.

TİM yönetmeliğine nazaran, TİM lider adayı olacak ismin kendi dal şurasında lider yahut lider yardımcısı olması gerekiyor. Mevcut Lider İsmail Gülle ve grubunun bir pusulada iki isim yazıldığı için itirazlarının olduğu belirtildi. Bahis Ticaret Bakanlığına iletildi, seçimlerin onaylanması için Ankara’dan haber bekleniyor. Seçimin Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması halinde Lider İsmail Gülle’nin mevzuyu metot yanlışı teziyle yargıya taşıyacağı gelen bilgiler ortasında..

Bugün yapılan seçimde lider yardımcılığı için 14 delegenin oy kullandığı ve bu delegelerden 9’unun oylarını oy pusulasına isimlerini birlikte yazan isimlere attığı, geri kalan 5 oyun da İsmail Gülle’ye verildiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.