Kripto Para

“Her Şeyi Sattım” Diyen Uzman, Altın İddialarını Paylaştı!

Altın, geçtiğimiz haftanın başında 1.800 doların altına sarktıktan sonra, tarafını kuzeye çevirdi ve dört haftalık bir kayıp serisini sonlandırdı. Bununla birlikte The Independent Speculator’dan Lobo Tiggre, altın piyasasındaki satışların şimdi bitmediğini ve altının bu ortamda âlâ performans göstereceğini tez ediyor.

“Kısa vadeli bir ‘şelale olayı’ndan endişeleniyorum”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle tepelere tırmanan altın, şahin Fed’in devreye girmesi ve jeopolitik risklerin kanıksanmasıyla 1.800 dolar düzeylerine kadar geriledi. Piyasadaki gelişmeleri ve altının performansını pahalandıran Lobo Tiggre, şu yorumda bulunuyor:

Daha geniş piyasalarda kısa vadeli bir ‘şelale olayı‘ ile ilgili şu andaki kaygım, 2021’den bu yana olduğundan daha yüksek. Şu anda daha fazla parayı riske atmak istemiyorum. Her şeyi sattım.

“Altın fiyatının hala 1.800 dolar düzeyinde olması, bir şey söylüyor”

Altın kelam konusu olduğunda, Lobo Tiggre, kıymetli metalin tahvil alımı ve daha güçlü bir ABD doları karşısında dirençli olduğunu öne sürüyor ve görüşlerini şu formda açıklıyor:

Beşerler pay senetlerini satıyor, Fed’in satacak olmasına karşın, tahvil alıyorlar. Zira havada kaygı var. Yani, bu karşıt rüzgarlar karşısında altının hala 1.800 dolar düzeyinde olduğunu görmek size bir şey söylüyor.

Altın fiyatının dolar karşısındaki performansı nasıl?

ABD dolarının altına karşı son zamanlardaki performansı hakkında konuşan Lobo Tiggre, şunları söylüyor:

Gerçek şu ki, dolar yalnızca güçlü görünüyor. Belediye lideri hala tutkal fabrikasında, kirli çamaşır sepeti hala kirli çamaşır sepeti. Dükkana giden, kira ödeyen herkes, tahminen de kıymetsiz olma yolunda kendi dolarlarının daha az kıymetli olduğunu bilirler. Bildiğiniz üzere, altın dolarla daha direkt süreç görüyor ve ben aslında bir dolar ayısıyım.

“Fed’in enflasyonu kolay düşürebileceğini düşünmek, bir fantezi”

Tiggre’nin makroekonomik görünümü vahim. Belirsizlik, yüksek enflasyon ve ekonomik yavaşlamanın piyasaları etkileyeceğini varsayım ediyor ve şu öngörülerde bulunuyor:

Kimse hakikaten ne olacağını bilmiyor, ben bile! Şu anda yüksek enflasyonlu bir sakinlik içinde olabiliriz. Ve Fed’in yalnızca, bilirsiniz, oranları yükseltebileceğini ve enflasyonu bu kadar kolay güzelleştirebileceğini düşünmek, bence bu bir fantezi. Bu olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.