Kripto Para

“Haziran’ı Bekleyin” Diyen Ekonomistten Kıymetli Altın Tahmini!

Altın fiyatları dört haftalık düşüş trendini kırarak Ocak ayından bu yana en düşük düzeyine dokunduktan sonra bu haftayı yüksek bir notla kapatmayı başardı. Geçen haftanın geri yarısındaki toparlanma, denetimden çıkan enflasyon ve sakinlik kaygıları ile görüldü. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara davette bulundu ve kısa vadeli yatırımcıların ziyan edeceğini söyledi. İşte detaylar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı: Boğa piyasası yine başlayacak

İslam Memiş, yatırımcıları kısa vadede altın yahut dolar satanlara seslendi ve dikkatli olmalarını tavsiye etti. Bilhassa dolar ve altın tutanların al sat yaparken piyasalardaki makas aralığına dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Memiş, altın ve dolardaki istikrarsız durum nedeniyle ani satış yapanlara “korku ve panikle satış yapmayın” dedi. Bunun üzerine, yatırımcıların varlıklarına sahip çıkmasını tavsiye etti. Memiş, boğa piyasasının başlayacağını söyledi ve aşağıdaki sözleri kullandı:

Dolar/TL kurunun 16.08’e kadar özgür piyasalarda yükselmesi, gram altın TL fiyatı ve gümüşün gram fiyatında kurtarıcı oldu. Bu haftalık süreç içindeki dalgalanmalar süreksiz, belirtmek isterim. Tekrar önümüzdeki hafta hafif gerileme lakin haziran ayında ons tarafında boğa piyasası başlamasını öngörüyorum

Haziran’da yükseliş görülecek

İslam Memiş, Haziran’da ons altının yükseliş yaşayacağını belirtirken düşüşe yönelik belli bir iddiasının olmadığını aktardı. Haziran ayında atılımlar olacağını öngören Memiş, döviz tarafında Mayıs ayında üst taraflı hareketlerin görülmeye başlayacağını düşünüyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Haziran’da ivme artışı, Temmuz’da da tepe beklentisini paylaşan Memiş, buna yeni bir ekleme yaptı. Yaşanabilecek rastgele bir gelişmenin, piyasanın seyrini değiştirebileceğine dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, aşağıdaki sözleri kullandı:

Haziran içinde farklı bir gelişme olur, atak olur, varlıklar kendini aşağı istikametli bırakır, düşüş trendi başlar, ola ki sürpriz bir gelişme olur, çabucak devreye girerim. Şu anda öngörüm olmadığı için teknik olarak düşüşler başlayacak konusunda öngörüye sahip değilim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.