Borsa

Hazine 13,6 milyar TL’lik borçlanma yaptı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 9 aylık Hazine bonosu ile 10 yıllık TÜFE’ye endeksli tahvilin ihalelerinde toplam 5,8 milyar liralık satış gerçekleştirdi.

Hazine 9 ay vadeli kuponsuz Hazine bonosunun tekrar ihracında 3,66 milyar liralık teklife karşılık, 2,02 milyar liralık satış gerçekleştirildi. İhalede bileşik faiz yüzde 24,73 oldu. Hazine 10 yıl vadeli TÜFE’ye endeksli 6 ayda bir yüzde 0 gerçek kupon ödemeli devlet tahvilinin yine ihracında 4,8 milyar liralık teklife karşılık, 3,78 milyar liralık satış yapıldı. Bu ihalede gerçek bileşik faiz eksi yüzde 3,04 oldu.

İhale öncesi 7,8 milyar TL’lik satış

Hazine ve Maliye Bakanlığı 9 aylık Hazine bonosu ile 10 yıllık TÜFE’ye endeksli tahvilin ihaleleri öncesi kamu ve piyasa yapıcılara toplam 7,8 milyar liralık satış gerçekleştirdi. Hazine 9 ay vadeli kuponsuz Hazine bonosunun yine ihracı öncesi piyasa yapıcılardan gelen 5,25 milyar liralık teklife karşılık, 3,6 milyar liralık satış gerçekleştirdi. Bu bonoda kamunun 100 milyon liralık teklifinin tamamı karşılandı. Hazine 10 yıl vadeli TÜFE’ye endeksli 6 ayda bir %0 gerçek kupon ödemeli devlet tahvilinin tekrar ihracı öncesi piyasa yapıcılardan gelen 10,9 milyar liralık teklife karşılık, 4 milyar liralık satış yaptı. Bu tahvilde kamunun 100 milyon liralık teklifinin tamamı karşılandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.