Kripto Para

Haftanın Altın Grafiği Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Uzmanlara göre, bu hafta, hem ABD doları hem de değerli metaller için kritik bir hafta. Peki, hangi seviyeler görülebilir? Altın analisti Ross J. Burland, birçok altın grafiğini ortaya koyarak olasılıkları ele aldı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın fiyatını etkileyebilecek gelişmeler

Bu hafta, Fed’in faiz kararı, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin açıklaması ve Fed başkanının basın toplantısının etkili olması bekleniyor. Piyasalarda halihazırda fiyatlandırılmış dört faiz oranı artışıyla, Çarşamba günkü toplantıda Fed’in bilançosuna odaklanılması, Fed’in faizinin fiyatlandırmasında bir değişiklik görebilir. Analiste göre bu durumda altındaki uzun pozisyonunun artması beklenir, bu da mütevazı da olsa ABD dolarındaki düşüşle desteklenir.

Bununla birlikte, trader’ların Cuma günü ABD Gayri Safi Yurtiçi Hasıla ve özellikle dördüncü çeyrek İstihdam Maliyet Endeksi’ni yakından takip etmeleri gerekecek. Başka bir deyişle, yatırımcılar enflasyonist etkilerin işgücü piyasasına nasıl girdiğini görmek isteyeceklerdir.

Grafikler nelere işaret ediyor?

10 yıllık hazine tahvillerinin grafiğinde W oluşumuna işaret eden analist, doların da yatay harekete geri döndüğünü vurguluyor. Öte yandan altın grafiğine dikkat çeken Burland’e göre geçen haftaki altın grafiği ile beraber altın fiyatı 1.830 doların altında birleşiyor.  Grafikte yüzde 50’lik ortalama geri dönüşün ardından fiyat, trend çizgisi desteğini tekrar ziyaret etmek yerine kritik dirence girdi ve bu, bu haftanın açılışı için psikolojik 1.850 dolar seviyesine giden yol için önemli olabilir.

Fiyat düzeltmesinde bir miktar yavaşlama ve bu haftaki kritik Fed toplantısında konsolidasyon düzgün olabilirken, desteğin devam etmesi durumunda analist 1.850 dolarlık bir kırılmanın, boğaların son majör seviye olarak 1.870 dolara doğru ilerlemesine neden olabilir. Öte yandan, 1.900 dolara ulaşılması için aşağıdaki grafikteki gibi bir fiyat hareketinin görülmesi gerektiğini savunuyor:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.