Alt Coinler

Haftalık NFT Piyasası İncelemesi: İşte Değerli Gelişmeler!

Yılın ortasına yaklaşırken, Non Fungible Token’ler (NFT) için enteresan bir 6 aylık büyümeyi görmek mümkün. Pekala, bu hafta neler oldu? NFT piyasası Goblin moduna girdi. Bir yeni Ethereum projesi, NFT alanında sohbete hakim oldu. Bu ortada, birçok kimlik avı sorunu var. NFT piyasasına ait bilmeniz gereken haberleri sizler için hazırladık.

Bu haftanın NFT haberleri

NFT’ler ‘Goblin’ moduna giriyor

Online bir göğüs olarak başlayan şey, haftanın en sıcak NFT koleksiyonuna dönüştü. Goblintown.wtf, bir yol haritası, büyük bir plan, bir Twitter hesabının ötesinde hiçbir resmi kanal ve pek çok gizem olmadan piyasaya çıktı. Haftaya 0,5 ETH altında başladı ve eşsiz bir formda tam göğüs statüsünü benimsedi.

Twitter hesaplarında küçük, goblin gibisi harflerle paylaşımlar var. Twitter Spaces yalnızca goblin sesleri çıkaran bir küme insan ve topluluklarıyla doldu. Basın vaktinde goblinler şimdiye kadar 10 ETH’den fazla proje hacmine ulaştı.

Solana NFT’leri güçlü kalırken, STEPN bir darbe aldı

Solana, geçtiğimiz hafta Okay Bears ve STEPN üzere çeşitli sıcak projelerle desteklenerek şaşırtan derecede düzgün dayanıyor. Fakat Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere STEPN, Çin’deki uygulama kullanıcıları için bir yasağın akabinde son günlerde bir darbe aldı.

STEPN, bilhassa geçen hafta sıcak bir sohbet konusu oldu ve platformun 1 milyon faal günlük kullanıcıya yaklaştığı söyleniyor, doğrulanmamış bir sayı, fakat doğrulanırsa şaşırtan bir sayı. STEPN faal hareketi teşvik ediyor ve kullanıcıları NFT spor ayakkabılarla yapılan antrenmana dayalı günlük yararlarla ödüllendirmeye çalışıyor. Aralık ayında başlatılan proje ve uzun vadeli sürdürülebilirlik, tartışmasız en büyük aksi rüzgar olduğunu kanıtlayacak.

1,4 milyon dolarlık dolandırıcılık

29 MoonBirds NFT’si bu hafta kuşkulu görünmeyen bir süreçlerle bir holder’dan çalındı. Holder, tüm payını süratli bir halde düzenlemek için sırf bir cüzdan imzası kullanan ve giderek yaygınlaşan bir kimlik avıyla karşılaştı. NFT’ler, OpenSea’de kuşkulu aktiflik için işaretlendi.

Yasal bir bakış: Seth Green, Hermes ve daha fazlası

Potansiyel yasal savaşların çok farklı basamaklarında, NFT’lerle ilgili olarak bu hafta ortaya çıkan iki enteresan kıssa manşetlere çıktı. Birinci öykü, katiyen gelişiminin daha erken bir evresinde olan oyuncu, üretimci, muharrir ve direktör Seth Green ve görünüşte içeriği rehin bırakan Bored Ape’in etrafındaki kaos.

Green’s Ape, #8398, yeni bir animasyon dizisinde Ape’i öne ve merkeze almanın eşiğinde olan Green için bundan daha berbat zamanlanmış olamazdı bir kimlik avı akınında çalındı. NFT topluluğu, fikri mülkiyet haklarının nerede başlayıp nerede bittiğini ve Green’in Ape’ini tekrar kazanmak için ne cins bir atılım yapabileceğini yahut şovun büsbütün rafa kaldırılıp kaldırılamayacağını merak ediyor.

Bu ortada, ‘tartışma’ yelpazesinin çok daha ilerisinde, moda konutu Hermes’in devam eden kıssası ve geçen yıl NFT koleksiyonu ‘MetaBirkins’i piyasaya süren Mason Rothschild’e karşı savaşı var. Uyuşmazlık şu anda federal bir mahkemede ve Rothschild’in koleksiyonunun First Amendment’e uygun bir sanatsal söz biçimi olduğu tespit edilmiş olsa da, mahkeme, proje isminin moda firmasının eseri ile proje ismi ortasında bir karışıklık mümkünlüğünü gösteren “yeterince ikna edici” ispatlara sahip olup olmadığına şimdi karar

VeeCon’dan ve NFT.NYC’ye

VeeCon, şimdiye kadarki birinci NFT biletli aktiflik olan Minneapolis’te geçen hafta sonu sona erdi ve NFT.NYC’ye 30 günden daha az bir müddet kaldığımız için aktiflik ve ağ oluşturma haberleri muhtemelen eskimedi.

Tesis bünyesinde Snoop Dogg üzere yetenekler, Boardroom ve DraftKings üzere markalar ve natürel ki özel NFT VeeFriends indirimleri ve daha fazlası yer aldı. NFT.NYC’nin geçen yılki konferansın kısa ömründeki en büyük iştirakin akabinde bir defa daha büyütülmesi ve Ethereum yüklü bir izleyici kitlesinin devam etmesi bekleniyor.

GameStop beta cüzdanını başlattı, NFT’leri destekliyor

İsimleri bir müddettir kriptoya bağlı olan NFT’ler ve GameStop için uzun vakit oldu. Bu hafta GameStop, Immutable X’in 2. katman takviyesiyle Ethereum tabanlı NFT cüzdanlarının beta sürümünü piyasaya sürdü. Yaklaşık bir yıldır tartışılan bir NFT pazarı, web sayfasına nazaran neredeyse hayatta ve oyun şirketinin NFT topluluğu için bir sonraki teklifi olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.