Kripto Para

Haftalık Altın Fiyatları Varsayımı Geldi: Bu Düzeyler Kırılabilir!

Piyasa analisti Christopher Lewis’a nazaran altın fiyatları, çok fazla oynaklık görmeye devam ettiğimiz için hafta boyunca değerli ölçüde yükseldi. Bununla birlikte analist, piyasanın haftanın erken kazanımlarının bir kısmını geri verdiğini belirtiyor ve sarı metalin haftalık teknik fotoğrafını çiziyor. Biz de Christopher Lewis’ın tahlillerini okuyucularımız için hazırladık.

“Kayan yıldız formundaki şamdan, tahminen biraz geri çekileceğimizi gösteriyor”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere altın piyasaları başlangıçta süreç haftasında değerli ölçüde daha yüksek bir kırılma için ralli yaptı. Lakin etkileyici olmayan bir mum çubuğu göstermek için bu kazanımın bir kısmını geri verdi.

Kayan yıldız formundaki şamdan, tahminen biraz geri çekileceğimizi gösteriyor. Bu da dümdüz havaya ateş ettiğimizi düşünürsek mantıklı. Sonuç olarak, uzun vadeli yatırımcıların da yakından ilgilendikleri bir alan olan 50 Haftalık EMA’ya da yakından dikkat etmelisiniz.

“Bu düzeyin altına inerse, altın fiyatları epeyce sert bir biçimde düşebilir”

Şamdan tabanının altına düşersek, muhtemelen 1.810 dolar düzeyine kadar gidebiliriz. Şu anda piyasa biraz sakin görünüyor ve biraz temel oluşturmaya çalışsak bile, daha fazla alıcı çekmek için bir geri çekilme görmek büyük bir sürpriz olmaz.

Grafikte 1.800 dolar düzeyine yakın büyük bir trend çizgisine sahip olduğumuzu belirtmekte yarar var. Şayet altın fiyatları bu düzeyin altına düşerse, o vakit büyük olasılıkla epey sert bir halde yıkılabiliriz.

“Mum çubuğunun üzerinde kırılırsa, bu altın fiyatları için bir boğa işareti olur”

Öte yandan, geçtiğimiz hafta mum çubuğunun üzerinde kırılırsak, bu bir yükseliş işareti olur ve mutlaka çok fazla dikkat çeker. Bu noktada, piyasanın 1.900 dolar düzeyine bakması mümkün.

Altın fiyatları 1.900 dolar düzeyinin üzerine çıkarsa, 2.000 dolar düzeyine geri dönme mümkünlüğü ortaya çıkar. Tahvil piyasasına çok dikkat edin, düşen getiriler altının rallisine yardımcı olacaktır.

Bu ortada, Fed’in duruşunu etkilediği için altın fiyatları için kıymetli bir data olan ABD Mayıs ayı istihdam raporu Cuma günü yayımlanacak. Beklentiler, Tarım Dışı İstihdam Bordrolarının (NFP) Nisan ayındaki 428.000’lik artışın akabinde 310.000 artacağı tarafında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.