Alt Coinler

Hafta Sonu Balinalar Bu 11 Altcoin’in Peşine Düştü!

Bitcoin 30 bin doları geri kazanmak için yaklaşık iki haftadır konsolide oluyor. Bu esnada, neredeyse tüm gelişmeler Terra ekosisteminin etrafındaydı. Çöküş, Avalanche’dan BNB Coin’e piyasanın en büyük altcoin projelerini esir alırken, görünüşe nazaran Ethereum balinaları bir dizi metaverse coin’i biriktirmekte kararlı.

Ethereum balinaları düşüşte bu altcoin projelerini satın alıyor

Piyasa devleri Bitcoin ve Ethereum, son 30 gün içinde âlâ performans göstermedi. Her ikisi de sırasıyla %31 ve %37 paha kaybetti. Bu da piyasanın önemli halde ziyan görmesine neden oldu. Bu ortada, ETH balinalarının cüzdanlarına WBTC ve wETH eklediği görüldü. WhaleStats’a nazaran, “Saruman” isimli bir balina, son 24 saat içinde birden fazla süreçte yaklaşık 10.3 milyon dolar kıymetinde Ethereum satın aldı. En büyük 100 Ethereum balinası tarafından 460 bin doları aşkın satın alma süreci gören ETH, bugün en çok satın alınanlar listesinde birinci sırada.

Üstteki tablodan görüldüğü üzere, kripto para piyasası dalgalanmaya devam ederken, Ethereum balinaları USDC, BUSD ve USDT üzere inançlı limanlara sığınıyor. Farklı bir formda, BAYC dayanaklı tanınan bir metaverse coin projesi olan Apecoin (APE), bugün en çok satın alınan listesinde birinci 5 coin ortasına ulaştı. Polygon (MATIC) ile tamamlanan listenin genel görümü aşağıdaki üzere.

  1. Ethereum (ETH)
  2. USD Coin (USDC)
  3. Binance USD (BUSD)
  4. Tether (USDT)
  5. Apecoin (APE)
  6. Paxos Gold (PAXG)
  7. Chiliz (CHZ)
  8. Dai Stablecoin (DAI)
  9. UMA (UMA)
  10. Polygon (MATIC)

Balinalar bu hacimli altcoin’de süreçlerini arttırdı

Küçük hacimli kripto para üniteleri, 5 ila 15 milyon dolar ortasında piyasa pahasına sahiptir. Bu kulvarda, getiriyi tokenize etmek için bir protokol ve tokenize edilmiş getiri ve başka vakitle azalan varlıklarla ticaret yapmak için bir AMM olan Pendle, tipik balina token’leri ortasında yer alıyor. Kriptokoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz üzere, geçtiğimiz haftalarda da bu listenin birinci sıralarında Pendle (PENDLE) token yer alıyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.