Alt Coinler

Gürcistan Başbakanı, Bu Altcoin CEO’suna Teklif Yaptı!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Circle Hisse CEO’su Jeremy Allaire’nin de katıldığı Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısında Gürcistan heyeti yer aldı. Öne çıkan başlıklar ortasında, altcoin XRP’yi destekleyen Ripple şirketinin Gürcistan’da bir merkez açması yer alıyor.

Gürcistan başbakanı Irakli Garibashvili, Ripple şirketine teklif yaptı

Gürcistan başbakanının resmi Twitter hesabında belirtildiği üzere, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde Davos ziyareti sırasında Başbakan Irakli Garibashvili ve Başbakan Yardımcısı Levan Davitashvili ile bir ortaya geldi.

Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısı, merkezde kripto paraların olduğu ve birçok uzmanın katıldığı farklı görüşmelere konut sahipliği yaptı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Kriptokoin.com olarak bu makalede ele aldığımız üzere altcoin’ler ve SEC kararları hakkında açıklamalar yaptı. Gürcistan başbakanı Irakli Garibashvili’nin liderliğindeki heyetle de görüşen Brad Garlinghouse, Ripple’ın Gürcistan’da bir merkez kurması tarafında teklif aldı.

Lokal basında yer alan haberlere nazaran, yatırma açık bir ülke olduklarını söyleyen Gürcistan başbakanı Garibashvili, gelişmekte olan ülkenin Ripple’ı destekleyeceğini söylüyor. Garibashvili, kripto paraların Gürcistan piyasasında giderek daha fazla benimsendiğini ve ülkesinin finansal hizmetler ve yenilikçi bölümler için bir merkez olma yolunda ilerlediğini ekliyor.

Ripple CEO’su altcoin piyasanın düzenlemesi hakkında konuşuyor

Kripto dalında düzenleyici katılık eksikliğinden bahseden Garlinghouse, düzenleyici netliğin ele alınması gereken bir sorun olduğunu ve ABD’nin kripto piyasası için net standartlar oluşturmada geride kaldığını söylüyor. Bu açıklamalar, Ripple’ın şu anda SEC’ten 2013 yılında XRP’nin satışı için bir dava ile karşı karşıya olduğu için geliyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Ripple, iklim değişikliğiyle uğraş için 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurmuştu. Dokuz rakamlı yatırım, karbon kredisi piyasasının güzelleştirilmesine yardımcı olacak. Karbon piyasaları, işletmelerin ve bireylerin, birtakım işletmelerin kaçınamayacağı CO2 emisyonlarını dengelemek için karbon kredileri ticaretine müsaade verir. Ripple ayrıyeten karbon kredilerinin tokenleştirilmesine müsaade veren yeni bir özelliğe yatırım yapacağını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.