Kripto Para

Güney Kore’nin Finansal Düzenleyicileri, UST Hakkında “Acil Durum İncelemeleri” Başlattı

Güney Kore’nin finansal düzenleyicileri Kore Finansal Hizmetler Kurulu (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), yerli kripto varlık alım satım platformlarında UST hakkında “acil durum incelemeleri” başlattı.

Mahallî basından Yonhap Haber Ajansı’nın aktardığına nazaran, ülkenin finansal düzenleyicileri UST’nin çöküşü üzerine harekete geçti. Kore Finansal Hizmetler Komitesi (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), kripto varlık alım satım platformlarından UST ve LUNA süreçleri, alım satım hacimleri ve yatırımcı sayısı üzere bir dizi bilgi paylaşmasını istedi. Kurumlar ayrıyeten kelam konusu platformlardan UST’nin çöküşüne karşı aldıkları tedbirleri ve buna neyin sebep olduğuna dair tahlillerini paylaşmaları istendi. İsmi açıklanmayan bir borsa yetkilisi mevzu hakkında şu sözleri kullandı:

“Geçen hafta finansal yetkililer süreç ve yatırımcı sayısı hakkında data istedi ve borsaların mevzu hakkındaki tedbirlerini kıymetlendirdi. Gelecekte yatırımcılara verilen ziyanı en aza indirecek tedbirler almak için yaptıklarını düşünüyorum.”

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta kripto para dünyası LUNA ve UST’deki çöküşle adeta bir şok yaşamıştı. Çöküşün akabinde dünya çapındaki kimi finansal düzenleyiciler harekete geçti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.