Borsa

Gün Öncesi: Nvidia, Williams-Sonoma, Dick’s Sporting

Muharrir – Liz Moyer

Investing.com – Toplumsal medya uygulaması Snap’ten (NYSE:SNAP) gelen tek ikaz, Salı günü başta teknoloji payları olmak üzere borsaların altüst olmasına yetti. Yatırımcılar resesyon riskinden kaygılı.

Perakende çıkar raporlarının bu devir gösterdiği üzere tüketiciler, mecburî olmayan harcamaları ortasında seçim yapıyor. Seyahate harcama yaptıklarından televizyon yahut konut eşyası almıyor ve besin, akaryakıt ve başka konut gereksinimleri için daha fazla para ödemek zorunda.

Snap’in, makroekonomik şartların beklediklerinden daha süratli kötüleştiğini söylediği uyarısı, Salı günü reklam kesiminde fitili ateşleyerek kesimle ilgili geniş bir yelpazedeki payların düşmesine yol açtı.

Nisan ayında yeni konut satışları da %17 düşüş gösterdi. Bu, arka arda dördüncü aylık düşüş oldu ve bir resesyon uyarısı olarak yorumlandı.

Cuma günü tüketici harcamaları ve gelir ve enflasyon dataları paylaşılacak. Çarşamba günü de Fed’in son toplantı tutanakları yayımlanacak. Piyasa takipçileri, tutanakları dikkatle inceleyerek siyaset yapıcıların gelecek ayki toplantıya gerçek ne düşündüklerine dair yeni ipuçları kovalayacak.

Bugün piyasaları etkilemesi olası üç gelişme:

1. Nvidia yarar raporu

NVIDIA Corporation (NASDAQ:NVDA) 8,1 milyar dolar gelir ve pay başına 1,30 dolar kar paylaşabilir. Analistler, şirketin arz ve talep trendleriyle ilgili anlatacaklarını merak ediyor.

2. Williams-Sonoma çıkar raporu

Williams-Sonoma Inc’in (NYSE:WSM) 1,8 milyar dolar gelir üzerine 2,88 dolar pay başına kar raporlaması bekleniyor. Analistler, bu lüks ve özel perakendecilerin sonuçlarını bir milyoncuların ve indirim devlerinin sonuçlarıyla karşılaştırmaya çalışacak.

3. Dick’s Sporting çıkar raporu

Dick’s Sporting Goods Inc (NYSE:DKS) için beklentiler 2,6 milyar dolar gelir ve pay başına 2,49 dolar kar paylaşması tarafında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.