Borsa

Gün Öncesi: Best Buy, Nordstrom, Toll Brothers

Müellif – Liz Moyer

Investing.com – Yatırımcılar geçen hafta yaşanan kayıpları geride bırakmaya çalıştığından Pazartesi günü pay senetleri ralli yaptı.

JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM) idaresinden gelen olumlu açıklamalar, finans paylarını ve daha genel piyasayı yükseltmeye yardımcı oldu. Lakin bu hafta perakende kar raporları paylaşılıyor ve bunlar pay senetlerinin dünyaya dönmesini sağlayabilir.

Perakendeciler artan navlun maliyetleri ile küçülen marjlardan etkilenen daha zayıf görünümler raporlarken artan besin, akaryakıt ve öteki temel mesken eserleri fiyatları karşısında tüketicilerin, isteğe bağlı harcamalarda daha seçici hale geldiğinden bahsetmedi.

Bu hafta bilhassa indirimli mağazalardan ve alışveriş merkezlerinden gelen raporlar olacak. Yatırımcılar, sıradaki perakendeci kümesinin nasıl durumda olduğu ve pandemi hafiflediğinden beri harcamalarını mesken eşyalarından seyahat ve cümbüş harcamalarından yana yapan Amerikan hanelerinin değişen alışkanlıkları hakkında ne söyleyeceklerini izleyecek.

Bu haftanın ilerleyen günlerinde hükümetin harcama ve gelir datalarının yanında Fed’in enflasyon ölçümü olarak tercih ettiği şahsî tüketim harcamaları endeksi paylaşılacak.

Amerikalılar hafta sonu tatili için kentten ayrılmaya hazırlanırken Pazartesi günü ortalama gaz fiyatı 4,59 dolardı.

Bugün piyasaları etkilemesi beklenen üç gelişme:

1. Best Buy yarar raporu

Best Buy Co Inc (NYSE:BBY) bu hafta rapor sunacak perakendecilerden biri. Şirketin 10,5 milyar dolar gelir üzerine pay başına 1,60 dolar yarar paylaşması bekleniyor.

2. Nordstrom görünümü

Nordstrom Inc (NYSE:JWN) 3,3 milyar dolar gelire karşılık pay başına 5 sent ziyan bildirebilir.

3. Toll Brothers sonuçları

Toll Brothers Inc (NYSE:TOL) için beklentiler, 2 milyar dolar gelir ve pay başına 1,50 dolar yarar paylaşması tarafında. Analistler, rekor düzeyde yüksek fiyat ortamında şirketin dalla ilgili görüşlerini dinleyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.