Kripto Para

Goldman Sachs, Kripto Piyasasındaki Düşüşle Tetiklenen Yayılma Tesiri Kaygılarını Ele Aldı

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, kripto piyasasındaki düşüşün ABD iktisadı üzerinde bir yayılma tesiri yaratabileceği telaşları hakkında bir araştırma notu yayımladı.

The Block tarafından aktarılan bir habere nazaran Goldman Sachs, müşterilerine gönderdiği son notta son vakitlerde sıklıkla lisana getirilen yayılma tesiri telaşlarını ele aldı. Buna nazaran, makroekonomik telaşlar, UST’deki çöküş üzere bir dizi etken tarafından tetiklenen kripto para piyasasındaki düşüşün ABD harcamaları üzerinde çok sonlu bir tesiri olması gerektiği tabir edildi. Buna münasebet olarak ise, piyasadaki son düşüşün ABD hanehalkı net pahasına kıyasla çok küçük olması gösterildi. Bitcoin, bu yılın başından bu yana %35 oranında düşüş yaşamıştı.

Bankaya nazaran, net bedel yüzdesi olarak kripto para ünitesi varlıkları ABD hanehalkı net bedelinin sadece %0.3’ünü temsil ediyor. Öbür taraftan ABD pay senetleri için bu oran %29’da yer alıyor. Araştırmacılar raporda mevzu hakkında şu tabirlere yer verdi:

“Varsayımlarımız etrafında çok fazla belirsizlik olsa da, sonuçlarımız kripto piyasasının tesirinin öbür faktörlere nazaran büyük ihtimalle sonlu kalacağını gösteriyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.