Kripto Para

Geri Sayım Başladı: Bitcoin’de Bu Sayılar Bekleniyor!

Analist Wlliam Suberg’e nazaran haftalık Bitcoin grafiği, hafta sonu boyunca volatilite olmamasına karşın BTC/USD için kasvetli görünüyor. Başkan kripto, 22 Mayıs haftalık kapanışının 30.000 dolar civarında dönmeye hazır göründüğü için hafta sonu boyunca ayılara biraz sevinç verdi.

Analistler Bitcoin fiyatında bu düzeyleri bekliyor

Dalgaların durulmasıyla birlikte, analistler daha sonra daha büyük dayanak yahut direnç alanlarına geçiş yapmayı umuyorlardı. Tanınan analist Crypto Tony, “Hâlâ arz ve talep bölgesi ortasında sıkışıp kalmış durumda.. Bugün bir mola vermeyi umuyoruz, bu yüzden oynamak için kimi fırsatlarımız var” diye özetledi, üst ve aşağı amaçların sırasıyla 27.900 dolar ve 31.000 dolar civarında olduğuna dikkat çekti.

Bu ortada, Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız tanınan kripto analisti Michaël van de Poppe, önümüzdeki hafta “Bitcoin için yeşil sayılar” beklediğini söyledi. Bu esnada, 22 Mayıs, meşhur Bitcoin Pizza Günü olarak kutlandığından, dikkatler gün içinde daha farklı bir fiyat öyküsüne odaklanmıştı.

Pizza günü geldi

18 Mayıs 2010’da, en eski Bitcoin madencilerinden biri olan Laszlo Hanyecz, o sırada yaklaşık 41 dolara satın alabileceğini söyleyerek toplam 10.000 BTC karşılığında iki pizza satın aldı. Hanyecz’in atılımı, Bitcointalk forumunda reklamını yaptığı yepyeni gönderisiyle efsanevi hale geldi. Akabinde, 0,0005 doların altında süreç gören Bitcoin, on bir buçuk yıl sonra ATH düzeyi olan 69.000 dolara ulaşmak için yaklaşık yüzde 1.38 milyar paha kazandı. Özel izleme kaynağı olan Bitcoin Pizza Endeksi’ne nazaran, Hanyecz’in satın alımı 22 Mayıs itibariyle 295 milyon dolar kıymetindeydi.

Pekala kırmızı mı yeşil mi? Bugün BTC hangi renkte olacak?

2022, dünyanın en büyük kripto para ünitesi için verimli geçmiyor. Ek olarak, Glassnode’dan gelen bilgiler, BTC tutan balinaların sayısının 21 ayın en düşük düzeyi olan 1.745’e ulaştığını da ortaya koydu. Ayrıyeten, son beş ila yedi yılda etkin olan arz ölçüsü da üç ayın en yüksek düzeyi olan 699.937’ye ulaştı. Tersine, devam eden ayı piyasasına karşın, birden fazla BTC tutan adreslerin sayısı 844.956 ATH’ye ulaştı.

On-chain analisti Aashna Dunwani, yatırımcı hassaslığı ve metrikler ne olursa olsun, ayıların kısa vadede gücünü koruyacağını düşünüyor. Analiste nazaran bu durum, piyasanın bir mühlet daha “sarıda” kalacağı manasına gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.